Servië op de Olympische Zomerspelen 2024
Servië op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Servië | ||||||||||||||||
IOC-landcode | SRB | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Servië op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1912 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
Servië op de Winterspelen | |||||||||||||||||
2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | |||||||||||||||||
Joegoslavië (1920-1988) Onafhankelijk olympisch deelnemer (1992) Joegoslavië (1996-2002) Servië en Montenegro (2004-2006) | |||||||||||||||||
|
Servië zal deelnemen aan de Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs, Frankrijk.
Aantal Deelnemers
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds gekwalificeerd hebben voor de Olympische Zomerspelen van 2024.
Sport | Mannen | Vrouwen | Totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 0 | 4 | 4 |
Basketbal Basketbal | 16 | 12 | 28 |
Boksen Boksen | 1 | 2 | 3 |
Kanovaren Kanovaren | 4 | 4 | 8 |
Roeien Roeien | 2 | 1 | 3 |
Schietsport Schietsport | 2 | 1 | 3 |
Taekwondo Taekwondo | 0 | 1 | 1 |
Tafeltennis Tafeltennis | 0 | 1 | 1 |
Tennis Tennis | 2 | 0 | 2 |
Volleybal Volleybal | 0 | 12 | 12 |
Waterpolo Waterpolo | 12 | 0 | 12 |
Wielersport Wielersport | 1 | 1 | 2 |
Worstelen Worstelen | 5 | 0 | 5 |
Zwemmen Zwemmen | 4 | 0 | 4 |
Totaal | 51 | 39 | 91 |
Deelnemers en Resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Technische nummers
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Angelina Topić | hoogspringen | ||||
Milica Gardašević | verspringen | ||||
Ivana Španović | |||||
Adriana Vilagoš | speerwerpen |
Basketbal
Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
3x3
- Mannen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
3x3 |
Groep | ||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | V | V | T | Saldo | |||
1 | ||||||||
2 | ||||||||
3 | ||||||||
4 | ||||||||
5 | ||||||||
6 | ||||||||
7 | ||||||||
8 |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Score | Land | |
---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | ||||||
kwartfinale | ||||||
halve finale | ||||||
finale |
Team
- Mannen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
mannen |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Servië | ||||||||
2 | Zuid-Soedan | ||||||||
3 | |||||||||
4 | Verenigde Staten |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
28 juli 2024 | 17:15 | Servië | Verenigde Staten | ||||
31 juli 2024 | 17:15 | Servië | |||||
3 augustus 2024 | 21:00 | Servië | Zuid-Soedan | ||||
kwartfinale | |||||||
halve finale | |||||||
finale |
- Vrouwen[1]
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
vrouwen |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Servië | ||||||||
2 | Spanje | ||||||||
3 | China | ||||||||
4 | Puerto Rico |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
28 juli 2024 | 21:00 | Servië | Puerto Rico | ||||
31 juli 2024 | 13:30 | China | Servië | ||||
3 augustus 2024 | 13:30 | Servië | Spanje | ||||
kwartfinale | |||||||
halve finale | |||||||
finale |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | |||
Vahid Abasov | weltergewicht |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | |||
Sara Ćirković | bantamgewicht | ||||||
Natalia Shadrina | lichtgewicht |
Kanovaren
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Sprint Mannen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
K-4 500 m |
Sprint Vrouwen
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
K-1 500 m | |||||||||
K-4 500 m |
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Nikolaj Pimenov | skiff | ||||||||||
Nikolaj Pimenov Martin Mačković | dubbeltwee |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Jovana Arsić | skiff |
Legenda: FA=finale A (medailles); FB=finale B (geen medailles); FC=finale C (geen medailles); FD=finale D (geen medailles); FE=finale E (geen medailles); FF=finale F (geen medailles); HA/B=halve finale A/B; HC/D=halve finale C/D; HE/F=halve finale E/F; KF=kwartfinale; H=herkansing
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Lazar Kovačević | 10 m luchtgeweer | ||||
Damir Mikec | 10 m luchtpistool |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Zorana Arunović | 10 m luchtpistool |
- Gemengd
atlete | onderdeel | kwalificatie | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | punten | rang | ||
Zorana Arunović Damir Mikec | 10 m luchtpistool team |
Taekwondo
Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atleet | onderdeel | kwalificatie | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Aleksandra Perišić | -67 kg |
Tafeltennis
Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Izabela Lupulesku | enkelspel |
Tennis
Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Novak Djokovic[2] | enkelspel | |||||||
Volleybal
Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Zaalvolleybal
- Vrouwen
Atleten | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
nog te bepalen | vrouwen | zie onder |
# | Ploeg | Punten | Wedstrijden | Sets | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | W | V | Ratio | |||
1 | ||||||||
2 | ||||||||
3 | ||||||||
4 | ||||||||
5 | ||||||||
6 |
Ronde | Datum | MEZT | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||
Kwartfinale | |||||
Halve finale | |||||
Finale |
Waterpolo
Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Waterpoloster(s) | Onderdeel | Resultaat |
---|---|---|
Nog te bepalen | Mannen |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Australië | ||||||||
2 | Servië | ||||||||
3 | Frankrijk | ||||||||
4 | Hongarije | ||||||||
5 | Japan | ||||||||
6 | Spanje |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Uitslag | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
28 juli 2024 | 12:05 | Servië | Japan | ||||
30 juli 2024 | 10:30 | Australië | Servië | ||||
1 augustus 2024 | 12:05 | Servië | Spanje | ||||
3 augustus 2024 | 19:30 | Servië | Frankrijk | ||||
5 augustus 2024 | 12:00 | Hongarije | Servië | ||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Wegwielrennen
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
wegwedstrijd |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
wegwedstrijd |
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Grieks-Romeinse stijl
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Georgii Tibilov | −60 kg | ||||||
Mate Nemeš | −67 kg | ||||||
Aleksandr Komarov | −87 kg |
Vrije stijl
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Stevan Mićić | −57 kg | ||||||
Khetag Tsabolov | −74 kg |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Andrej Barna | 50 m vrije slag | ||||||
100 m vrije slag | |||||||
Nikola Aćin Andrej Barna Uroš Nikolić Velimir Stjepanović | 4x100 m vrije slag | n.v.t. |
Bronnen en noten |