Denemarken op de Olympische Zomerspelen 2024
Denemarken op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Denemarken | ||||||||||||||||
IOC-landcode | DEN | ||||||||||||||||
NOC | Danmarks Idrætsforbund (da) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Denemarken op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
Denemarken op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
|
Denemarken zal deelnemen aan de Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs, Frankrijk.
Aantal Deelnemers
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds gekwalificeerd hebben voor de Olympische Zomerspelen van 2024.
Sport | Mannen | Vrouwen | Totaal |
---|---|---|---|
Badminton Badminton | 5 | 4 | 9 |
Boksen Boksen | 1 | 0 | 1 |
Handbal Handbal | 14 | 14 | 28 |
Kanovaren Kanovaren | 5 | 2 | 7 |
Paardensport Paardensport | nog te bepalen | 6 | |
Roeien Roeien | 3 | 14 | 17 |
Schietsport Schietsport | 1 | 1 | 2 |
Taekwondo Taekwondo | 1 | 0 | 1 |
Tafeltennis Tafeltennis | 3 | 0 | 3 |
Triatlon Triatlon | 1 | 1 | 2 |
Wielersport Wielersport | 11 | 9 | 20 |
Zeilen Zeilen | 5 | 4 | 9 |
Zwemmen Zwemmen | 0 | 7 | 7 |
totaal | 50 | 56 | 112 |
Deelnemers en Resultaten
Badminton
Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Anders Antonsen | enkelspel | |||||||||
Viktor Axelsen | ||||||||||
Kim Astrup Anders Skaarup Rasmussen | dubbelspel |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Line Kjærsfeldt | enkelspel | |||||||||
Maiken Fruergaard Sara Thygesen | dubbelspel |
- Gemengd
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Mathias Christiansen Alexandra Bøje | dubbelspel |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | |||
Nikolai Terteryan | weltergewicht |
Handbal
Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Mannen | zie onder |
Groepsfase | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Denemarken | ||||||||
2 | Noorwegen | ||||||||
3 | Hongarije | ||||||||
4 | Frankrijk | ||||||||
5 | Egypte | ||||||||
6 | Argentinië |
Ronde | Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
27 juli 2024 | 21:00 | Denemarken | Frankrijk | ||||
29 juli 2024 | 14:00 | Egypte | Denemarken | ||||
31 juli 2024 | 21:00 | Denemarken | Argentinië | ||||
2 augustus 2024 | 09:00 | Hongarije | Denemarken | ||||
4 augustus 2024 | 19:00 | Denemarken | Noorwegen | ||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
- Vrouwen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vrouwen | zie onder |
Groepsfase | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Noorwegen | ||||||||
2 | Duitsland | ||||||||
3 | Slovenië | ||||||||
4 | Zweden | ||||||||
5 | Denemarken | ||||||||
6 | Zuid-Afrika |
Ronde | Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
25 juli 2024 | 09:00 | Slovenië | Denemarken | ||||
28 juli 2024 | 16:00 | Denemarken | Noorwegen | ||||
30 juli 2024 | 21:00 | Zweden | Denemarken | ||||
1 augustus 2024 | 19:00 | Duitsland | Denemarken | ||||
3 augustus 2024 | 21:00 | Denemarken | Zuid-Afrika | ||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
Kanovaren
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Sprint
- Mannen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
René Holten Poulsen | K-1 1000 m | ||||||||
Lasse Bro Madsen Victor Gairy Aasmul Morten Gravesen Magnus Sibbersen | K-4 500 m |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Emma Aastrand Jørgensen | K-1 500 m | ||||||||
Emma Aastrand Jørgensen Frederikke Hauge Matthiesen | K-2 500 m |
Paardensport
Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Dressuur
ruiter | paard | onderdeel | Grand Prix | Grand Prix Special | Grand Prix Freestyle | totaal | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | technisch | artistiek | uitslag | rang | |||
individueel | ||||||||||
zie hierboven | team |
Eventing
ruiter | paard | onderdeel | dressuur | cross-country | springen | totaal | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
kwalificatie | finale | ||||||||||||||
strafpunten | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | rang | |||
individueel | |||||||||||||||
Jumping
ruiter | paard | onderdeel | kwalificatie | finale | ||
---|---|---|---|---|---|---|
strafpunten | rang | strafpunten | rang | |||
individueel |
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Sverri Nielsen | skiff | ||||||||||
twee-zonder |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
twee-zonder | |||||||||||
vier-zonder | |||||||||||
acht |
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Jesper Hansen | skeet |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Rikke Ibsen | 50 m geweer 3 houdingen |
Taekwondo
Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Edi Hrnic | -80 kg |
Tafeltennis
Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
enkelspel | ||||||||||
team | n.v.t. |
Triatlon
Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Individueel
Atleet | Evenement | Zwemmen(1.5 km) | Rang 1 | Fietsen (40 km) | Rang 2 | Lopen(10 km) | Totaal Tijd | Ranking |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Emil Holm | Mannen | |||||||
Alberte Kjær Pedersen | Vrouwen |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Baanwielrennen
- Koppelkoers
atleet | onderdeel | punten | rondes | rang |
---|---|---|---|---|
koppelkoers (mannen) | ||||
koppelkoers (vrouwen) |
- Omnium
atleet | onderdeel | scratchrace | temporace | afvalrace | puntenrace | totaal punten | rang | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
rang | punten | rang | punten | rang | punten | rang | punten | ||||
omnium (mannen) | |||||||||||
omnium (vrouwen) |
- Ploegenachtervolging
atleet | onderdeel | kwalificatie | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | rang | ||
ploegenachtervolging (mannen) |
Mountainbiken
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
mountainbike |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
mountainbike | |||
Wegwielrennen
- Mannen
Denemarken maakte op 1 juni hun selectie bij de mannen bekend.[1]
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Mikkel Bjerg | wegwedstrijd | ||
tijdrit | |||
Mattias Skjelmose | wegwedstrijd | ||
tijdrit | |||
Michael Mørkøv | wegwedstrijd | ||
Mads Pedersen |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
wegwedstrijd | |||
tijdrit | |||
wegwedstrijd | |||
tijdrit |
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | voorrondes | kwartfinale | halve finale(s) | finales(s) | rang | |||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
Johan Søe | IQFoil | n.v.t. |
atleet | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Nikolaj Buhl Daniel Nyborg | 49er | |||||||||||||||
Johan Schubert | ILCA 7 | n.v.t. |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Johanne Schmidt Andrea Schmidt | 49erFX | |||||||||||||||
Anne-Marie Rindom | ILCA 6 | n.v.t. |
- Gemengd
atleet | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Natacha Saouma-Pedersen Mathias Bruun Borreskov | nacra 17 |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Julie Kepp Jensen | 50 m vrije slag | ||||||
Thea Blomsterberg | 200 m schoolslag | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 200 m vlinderslag | ||||||
Signe Bro Martine Damborg Julie Kepp Jensen Elisabeth Sabroe Ebbesen | 4x100 m vrije slag | n.v.t. | |||||
Schastine Tabor Thea Blomsterberg Martine Damborg Signe Bro | 4x100 m wisselslag | n.v.t. |
Bronnen en noten
|