Чемпіонат Європи з водних видів спорту 1983
Чемпіонат Європи з водних видів спорту 1983 | |
Спортивний сезон | Чемпіонат Європи з водних видів спорту |
---|---|
Вид спорту | спортивне плавання, артистичне плавання, водне поло і стрибки у воду |
Країна | Італія |
Адміністративна одиниця | Рим |
Місце розташування | Stadio Olimpico del Nuotod |
Попередник | Чемпіонат Європи з водних видів спорту 1981 |
Наступник | Чемпіонат Європи з водних видів спорту 1985 |
Номер видання | 16 |
Дата й час | 1983 |
Час/дата початку | 22 серпня 1983 |
Час/дата закінчення | 27 серпня 1983 |
Організатор | LENd |
Чемпіонат Європи з водних видів спорту 1983, 16-й за ліком, тривав з 22 до 27 серпня 1983 року на Олімпійському плавальному стадіоні[en] в Римі (Італія). Розіграно нагороди з плавання (на довгій воді), стрибків у воду, синхронного плавання (жінки) і водного поло (чоловіки). Уперше в плавальній програмі чемпіонатів Європи відбулися змагання в естафеті 4×200 метрів серед жінок.
Таблиця медалей
* Країна-господарка ( Італія)
Місце | Країна | Золото | Срібло | Бронза | Загалом |
---|---|---|---|---|---|
1 | НДР | 17 | 17 | 5 | 39 |
2 | СРСР | 9 | 6 | 8 | 23 |
3 | ФРН | 4 | 3 | 8 | 15 |
4 | Велика Британія | 4 | 1 | 2 | 7 |
5 | Італія* | 2 | 0 | 3 | 5 |
6 | Швеція | 1 | 1 | 0 | 2 |
7 | Болгарія | 1 | 0 | 1 | 2 |
8 | Нідерланди | 0 | 3 | 6 | 9 |
9 | Угорщина | 0 | 3 | 0 | 3 |
10 | Югославія | 0 | 2 | 1 | 3 |
11 | Іспанія | 0 | 1 | 1 | 2 |
12 | Франція | 0 | 1 | 0 | 1 |
13 | Чехословаччина | 0 | 0 | 2 | 2 |
14 | Румунія | 0 | 0 | 1 | 1 |
Загалом (14 збірні) | 38 | 38 | 38 | 114 |
Плавання
Чоловіки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 м вільним стилем | Пер Юганссон (SWE) | 50.20 | Єрґ Войте (GDR) | 50.29 | Сергій Смірягін (URS) | 50.35 |
200 м вільним стилем | Міхаель Ґрос (FRG) | 1:47.87 WR | Єрґ Войте (GDR) | 1:50.18 | Томас Фарнер (FRG) | 1:50.92 |
400 м вільним стилем | Володимир Сальников (URS) | 3:49.80 | Борут Петрич (YUG) | 3:51.96 | Дар'ян Петрич (YUG) | 3:52.60 |
1500 м вільним стилем | Володимир Сальников (URS) | 15:08.84 | Борут Петрич (YUG) | 15:14.54 | Штефан Пфайффер (FRG) | 15:16.85 |
100 м на спині | Дірк Ріхтер (GDR) | 56.10 | Володимир Шеметов (URS) | 56.38 | Сергій Заболотнов (URS) | 56.95 |
200 м на спині | Сергій Заболотнов (URS) | 2:01.00 | Шандор Владар (HUN) | 2:01.61 | Франк Бальтруш (GDR) | 2:02.46 |
100 м брасом | Робертас Жулпа (URS) | 1:03.32 | Адріан Мургаус (GBR) | 1:03.37 | Ґеральд Меркен (FRG) | 1:04.16 |
200 м брасом | Адріан Мургаус (GBR) | 2:17.49 | Альбан Вермеш (HUN) | 2:18.27 | Робертас Жулпа (URS) | 2:18.72 |
100 м батерфляєм | Міхаель Ґрос (FRG) | 54.00 ER = | Давид Лопес-Суберо (ESP) | 54.77 | Олексій Марковський (URS) | 54.81 |
200 м батерфляєм | Міхаель Ґрос (FRG) | 1:57.05 WR | Сергій Фесенко (URS) | 1:59.74 | Паоло Ревеллі (ITA) | 1:59.84 |
200 м комплексом | Джованні Франческі (ITA) | 2:02.48 ER | Єнс-Петер Берндт (GDR) | 2:02.95 | Йозеф Гладкий (TCH) | 2:03.55 |
400 м комплексом | Джованні Франческі (ITA) | 4:20.41 ER | Єнс-Петер Берндт (GDR) | 4:20.81 | Йозеф Гладкий (TCH) | 4:23.52 |
Естафета 4×100 м вільним стилем | СРСР (URS) Сергій Смірягін Сергій Красюк Володимир Ткаченко Олексій Марковський | 3:20.89 ER | Швеція (SWE) Томас Лейдстрем Пер Юганссон Пер Гольмерц Пелле Вікстрем | 3:22.02 | НДР (GDR) Єрґ Войте Дірк Ріхтер Райнер Штерналь Свен Лодзієвскі | 3:23.02 |
Естафета 4×200 м вільним стилем | ФРН (FRG) Томас Фарнер Александер Шовтка Андреас Шмідт Міхаель Ґрос | 7:20.40 WR | НДР (GDR) Дірк Ріхтер Єрґ Войте Райнер Штерналь Свен Лодзієвскі | 7:23.01 | Італія (ITA) Паоло Ревеллі Марчелло Гуардуччі Раффаелле Франческі Фабріціо Рампаццо | 7:26.01 |
Естафета 4×100 м комплексом | СРСР (URS) Володимир Шеметов Робертас Жулпа Олексій Марковський Сергій Смірягін | 3:43.99 | ФРН (FRG) Штефан Петер Ґеральд Меркен Міхаель Ґрос Андреас Шмідт | 3:44.79 | НДР (GDR) Дірк Ріхтер Зіґурд Ганке Андрес Отт Єрґ Войте | 3:45.54 |
Жінки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 м вільним стилем | Бірґіт Майнеке (GDR) | 55.18 | Крістін Отто (GDR) | 55.52 | Конні ван Бентум (NED) | 56.61 |
200 м вільним стилем | Бірґіт Майнеке (GDR) | 1:59.45 | Астрід Штраус (GDR) | 2:00.16 | Конні ван Бентум (NED) | 2:00.61 |
400 м вільним стилем | Астрід Штраус (GDR) | 4:08.07 ER | Анке Зонненбродт (GDR) | 4:10.37 | Ірина Ларічева (URS) | 4:12.90 |
800 м вільним стилем | Астрід Штраус (GDR) | 8:32.12 | Анке Зонненбродт (GDR) | 8:37.72 | Сара Гардкасл (GBR) | 8:40.44 |
100 м на спині | Іна Клебер (GDR) | 1:01.79 | Корнелія Зірх (GDR) | 1:02.46 | Кармен Буначіу (ROU) | 1:03.08 |
200 м на спині | Корнелія Зірх (GDR) | 2:12.05 | Катрін Ціммерманн (GDR) | 2:13.36 | Лариса Горчакова (URS) | 2:14.41 |
100 м брасом | Уте Ґевеніґер (GDR) | 1:08.51 WR | Зільвія Ґераш (GDR) | 1:09.62 | Таня Богомилова (BUL) | 1:10.77 |
200 м брасом | Уте Ґевеніґер (GDR) | 2:30.64 | Зільвія Ґераш (GDR) | 2:30.67 | Ольга Зеленкова (URS) | 2:33.10 |
100 м батерфляєм | Інес Ґайслер (GDR) | 1:00.31 | Корнелія Політ (GDR) | 1:00.92 | Чінція Саві Скарпоні (ITA) | 1:01.37 |
200 м батерфляєм | Корнелія Політ (GDR) | 2:07.82 ER | Інес Ґайслер (GDR) | 2:08.09 | Конні ван Бентум (NED) | 2:12.87 |
200 м комплексом | Уте Ґевеніґер (GDR) | 2:13.07 | Катлін Норд (GDR) | 2:15.55 | Ірина Герасимова (URS) | 2:16.72 |
400 м комплексом | Катлін Норд (GDR) | 4:39.95 | Петра Шнайдер (GDR) | 4:40.34 | Петра Ціндлер (FRG) | 4:47.90 |
Естафета 4×100 м вільним стилем | НДР (GDR) Крістін Отто Зузанне Лінк Корнелія Зірх Бірґіт Майнеке | 3:44.72 | Нідерланди (NED) Аннемарі Верстаппен Вільма ван Вельсен Еллес Воскес Конні ван Бентум | 3:48.24 | ФРН (FRG) Карін Зайк Зузанне Шустер Іріс Цшерпе Іна Баєрманн | 3:49.86 |
Естафета 4×200 м вільним стилем | НДР (GDR) Крістін Отто Астрід Штраус Корнелія Зірх Бірґіт Майнеке | 8:02.27 WR | ФРН (FRG) Ютта Кальвайт Бірґіт Ковальчик Петра Ціндлер Іна Баєрманн | 8:11.69 | Нідерланди (NED) Аннемарі Верстаппен Йоланде ван дер Мер Реггі де Йонг Конні ван Бентум | 8:12.41 |
Естафета 4×100 м комплексом | НДР (GDR) Іна Клебер Уте Ґевеніґер Інес Ґайслер Бірґіт Майнеке | 4:05.79 WR | Нідерланди (NED) Йоланда де Ровер Петра ван Ставерен Аннемарі Верстаппен Конні ван Бентум | 4:12.78 | ФРН (FRG) Свеня Шліхт Уте Гасе Іна Баєрманн Карін Зайк | 4:13.25 |
Стрибки у воду
Чоловіки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Трамплін, 3 м | Петар Георгієв (BUL) | 619.80 | Микола Дрожжин (URS) | 618.87 | Кріс Сноуд (GBR) | 610.17 |
Вишка, 10 м | Давід Амбарцумян (URS) | 605.79 | В'ячеслав Трошин (URS) | 563.31 | Штеффен Гаґе (GDR) | 559.41 |
Жінки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Трамплін, 3 м | Бріта Бальдус (GDR) | 494.88 | Тетяна Аляб'єва (URS) | 493.14 | Дафне Йонґеянс (NED) | 461.10 |
Вишка, 10 м | Алла Лобанкіна (URS) | 455.52 | Анжела Стасюлевич (URS) | 448.56 | Рамона Венцель (GDR) | 410.91 |
Синхронне плавання
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Соло | Керолін Вілсон (GBR) | 180.333 | Мюр'єль Ермін (FRA) | 172.767 | Ґудрун Геніш (FRG) | 172.600 |
Дуети | Аманда Додд (GBR) Керолін Вілсон (GBR) | 174.667 | Ґудрун Геніш (FRG) Ґерлінд Шеллер (FRG) | 168.634 | Катріен Ейкен (NED) Марейке Енґелен (NED) | 168.600 |
Командна першість | Велика Британія (GBR) Елісон Боулер Аманда Додд Еллісон Ґерретт Керолайн Голмярд Гелен Пейдж Нікола Ширн Філіппа Саттон Керолін Вілсон | 168.342 | Нідерланди (NED) Катріен Ейкен Марейке Енґелен Петрі Енґелс Марйолейн Філіпсен Марґо Сідел Естер Тейсен Юдіт ван де Берґ Аннетте ван Тол | 163.577 | ФРН (FRG) Ґудрун Геніш Кірстен Гольштайн Зільке Гольштайн Анетте Файль Керстін Йоркіш Хрістіне Ланґ Ґерлінд Шеллер Аннетте Шуберт | 159.381 |
Водне поло
Чоловіки
Докладніше: Водне поло на Чемпіонаті Європи з водних видів спорту 1983
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Командна першість | СРСР | Угорщина | Іспанія |
Посилання
- European Swimming Championships (Men). GBRSPORTS.COM.
- European Swimming Championships (Women). GBRSPORTS.COM.
- LEN European Championships Aquatic finalists (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 6 грудня 2020.
|