En İyi Film | En İyi Yönetmen |
- 1917 – Pippa Harris, Callum McDougall, Sam Mendes ve Jayne-Ann Tenggren
| |
Best Actor in a Leading Role | Best Actress in a Leading Role |
| |
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu | En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu |
| |
En İyi Özgün Senaryo | En İyi Uyarlama Senaryo |
| |
En İyi İngiliz Filmi | Bir İngiliz Yazar, Yönetmen ya da Yapımcının İlk Filmindeki Üstün Başarı |
- 1917 – Sam Mendes, Pippa Harris, Jayne-Ann Tenggren, Callum McDougall ve Krysty Wilson-Cairns
- Bait – Mark Jenkin, Kate Byers ve Linn Waite
- For Sama – Vaad el-Hatib ve Edward Watts
- Rocketman – Dexter Fletcher, Adam Bohling, David Furnish, David Reid, Matthew Vaughn ve Lee Hall
- Üzgünüz, Size Ulaşamadık – Ken Loach, Rebecca O'Brien ve Paul Laverty
- The Two Popes – Fernando Meirelles, Jonathan Eirich, Dan Lin, Tracey Seaward ve Anthony McCarten
| - Mark Jenkin (Yazar/Yönetmen), Kate Byers ve Linn Waite (Producers) – Bait
- Vaad el-Hatib (Yönetmen/Yapımcı) ve Edward Watts (Yönetmen) – For Sama
- Alex Holmes (Yönetmen) – Maiden
- Harry Wootliff (Yazar/Yönetmen) – Only You
- Álvaro Delgado-Aparicio (Yazar/Yönetmen) – Retablo
|
En İyi Görüntü Yönetmeni | En İyi Kurgu |
| |
En İyi Kostüm Tasarımı | En İyi Yapım Tasarımı |
- Little Women – Jacqueline Durran
| |
En İyi Makyaj ve Saç | En İyi Özgün Müzik |
- Skandal – Vivian Baker, Kazu Hiro ve Anne Morgan
- 1917 – Naomi Donne
- Joker – Kay Georgiou ve Nicki Ledermann
- Judy – Jeremy Woodhead
- Rocketman – Lizzie Yianni Georgiou
| |
En İyi Ses | En İyi Özel Görsel Efekt |
- 1917 – Scott Millan, Oliver Tarney, Rachael Tate, Mark Taylor ve Stuart Wilson
- Joker – Tod A. Maitland, Alan Robert Murray, Tom Ozanich ve Dean A. Zupancic
- Asfaltın Kralları – David Giammarco, Paul Massey, Steve A. Morrow ve Donald Sylvester
- Rocketman – Matthew Collinge, John Hayes, Mike Prestwood Smith ve Danny Sheehan
- Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi – David Acord, Andy Nelson, Christopher Scarabosio, Stuart Wilson ve Matthew Wood
| - 1917 – Greg Butler, Guillaume Rocheron ve Dominic Tuohy
- Avengers: Endgame – Dan DeLeeuw ve Dan Sudick
- The Irishman – Leandro Estebecorena, Stephane Grabli ve Pablo Helman
- Aslan Kral – Andrew R. Jones, Robert Legato, Elliot Newman ve Adam Valdez
- Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi – Roger Guyett, Paul Kavanagh, Neal Scanlan ve Dominic Tuohy
|
En İyi İngilizce Dilinde Olmayan Film | En İyi Belgesel |
| - For Sama – Vaad el-Hatib ve Edward Watts
- American Factory – Steven Bognar ve Julia Reichert
- Apollo 11 – Todd Douglas Miller
- Diego Maradona – Asif Kapadia
- The Great Hack – Karim Amer ve Jehane Noujaim
|
En İyi Animasyon Film | En İyi Kısa Animasyon |
- Klaus – Sergio Pablos ve Jinko Gotoh
- Karlar Ülkesi 2 – Chris Buck, Jennifer Lee ve Peter Del Vecho
- Kuzular Firarda: Uzay Parkı – Will Becher, Richard Phelan ve Paul Kewley
- Oyuncak Hikayesi 4 – Josh Cooley ve Mark Nielsen
| - Grandad Was a Romantic. – Maryam Mohajer
- In Her Boots – Kathrin Steinbacher
- The Magic Boat – Naaman Azhari and Lilia Laurel
|
En İyi Kısa Film | En İyi Oyuncu Kadrosu |
- Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl) – Carol Dysinger ve Elena Andreicheva
- Azaar – Myriam Raja and Nathanael Baring
- Goldfish – Hector Dockrill, Harri Kamalanathan, Benedict Turnbull ve Laura Dockrill
- Kamali – Sasha Rainbow and Rosalind Croad
- The Trap – Lena Headey and Anthony Fitzgerald
| |
EE Yükselen Yıldız Ödülü (halk tarafından oylandı) | |
| |