Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2016 – sztafeta mężczyzn
- Główny artykuł: Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2016.
Norwegia
| |
Niemcy
| |
Kanada
|
Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2016 | ||
---|---|---|
Sprint | mężczyźni | kobiety |
Bieg indywidualny | mężczyźni | kobiety |
Bieg pościgowy | mężczyźni | kobiety |
Bieg masowy | mężczyźni | kobiety |
Sztafeta | mężczyźni | kobiety |
Sztafeta mieszana | wyniki |
Sztafeta mężczyzn na Mistrzostwach świata w biathlonie 2016 w Oslo odbyła się 12 marca[1]. Polska sztafeta w składzie: Mateusz Janik, Grzegorz Guzik, Rafał Penar i Łukasz Szczurek została zdublowana z sześcioma innymi zespołami i zajęła 21. miejsce. Łącznie wystartowało 25 sztafet narodowych.
Wyniki
Miejsce | Nr | Zespół | Czas | Strzały (P+S) | Strata |
---|---|---|---|---|---|
01 ! | 1 | Norwegia Bjørndalen, Ole EinarOle Einar Bjørndalen Bø, TarjeiTarjei Bø Bø, Johannes ThingnesJohannes Thingnes Bø Svendsen, Emil HegleEmil Hegle Svendsen | 1:13:16,8 18:09,3 18:01,9 18:03,1 19:02,5 | 0+1 0+6 0+0 0+2 0+1 0+1 0+0 0+0 0+0 0+2 | 0,0 !— |
02 ! | 4 | Niemcy Lesser, ErikErik Lesser Doll, BenediktBenedikt Doll Peiffer, ArndArnd Peiffer Schempp, SimonSimon Schempp | 1:13:28,3 18:00,2 18:11,3 18:32,2 18:44,6 | 0+2 0+3 0+0 0+0 0+1 0+1 0+1 0+1 0+0 0+1 | +11,5 |
03 ! | 9 | Kanada Gow, ChristianChristian Gow Smith, NathanNathan Smith Gow, ScottScott Gow Green, BrendanBrendan Green | 1:13:40,2 18:14,9 17:57,5 18:36,3 18:51,5 | 0+1 0+4 0+0 0+0 0+1 0+1 0+0 0+3 0+0 0+0 | +23,4 |
04 !4. | 5 | Austria Grossegger, SvenSven Grossegger Eder, SimonSimon Eder Eberhard, JulianJulian Eberhard Landertinger, DominikDominik Landertinger | 1:14:10,3 18:32,3 17:46,2 19:03,8 18:48,0 | 0+3 1+7 0+0 0+3 0+1 0+0 0+2 1+3 0+0 0+1 | +53,5 |
05 !5. | 15 | Czechy Krčmář, MichalMichal Krčmář Soukup, JaroslavJaroslav Soukup Moravec, OndřejOndřej Moravec Šlesingr, MichalMichal Šlesingr | 1:14:11,2 18:07,7 18:14,4 19:03,2 18:45,9 | 0+2 0+5 0+1 0+0 0+0 0+1 0+0 0+3 0+1 0+1 | +54,4 |
06 !6. | 2 | Rosja Cwietkow, MaksimMaksim Cwietkow Garaniczew, JewgienijJewgienij Garaniczew Babikow, AntonAnton Babikow Szypulin, AntonAnton Szypulin | 1:14:23,2 18:25,2 18:50,8 18:44,1 18:23,1 | 0+4 1+3 0+0 0+0 0+0 1+3 0+2 0+0 0+2 0+0 | +1:06,4 |
07 !7. | 17 | Szwecja Stenersen, TorsteinTorstein Stenersen Nelin, JesperJesper Nelin Femling, PeppePeppe Femling Lindström, FredrikFredrik Lindström | 1:14:23,4 18:24,3 18:15,2 19:10,6 18:33,3 | 0+4 0+6 0+3 0+0 0+0 0+1 0+1 0+3 0+0 0+2 | +1:06,6 |
08 !8. | 6 | Stany Zjednoczone Bailey, LowellLowell Bailey Nordgren, LeifLeif Nordgren Burke, TimTim Burke Doherty, SeanSean Doherty | 1:14:44,1 18:07,4 19:09,0 18:33,0 18:54,7 | 0+3 0+2 0+0 0+1 0+1 0+1 0+1 0+0 0+1 0+0 | +1:27,3 |
09 !9. | 3 | Francja Fourcade, SimonSimon Fourcade Desthieux, SimonSimon Desthieux Fillon Maillet, QuentinQuentin Fillon Maillet Fourcade, MartinMartin Fourcade | 1:15:14,5 18:31,2 18:50,8 18:58,1 18:54,4 | 0+2 0+8 0+1 0+3 0+0 0+3 0+1 0+2 0+0 0+0 | +1:57,7 |
10. | 10 | Szwajcaria Finello, JeremyJeremy Finello Wiestner, SerafinSerafin Wiestner Weger, BenjaminBenjamin Weger Dolder, MarioMario Dolder | 1:15:22,6 19:14,2 17:59,0 18:45,3 19:24,1 | 0+3 0+4 0+0 0+2 0+1 0+0 0+1 0+0 0+1 0+2 | +2:05,8 |
11. | 7 | Włochy De Lorenzi, ChristianChristian De Lorenzi Hofer, LukasLukas Hofer Bormolini, ThomasThomas Bormolini Windisch, DominikDominik Windisch | 1:15:41,0 18:31,0 18:07,6 19:45,1 19:17,3 | 0+2 1+6 0+1 0+0 0+1 0+1 0+0 1+3 0+2 0+2 | +2:24,2 |
12. | 11 | Słowacja Kazár, MatejMatej Kazár Hasilla, TomášTomáš Hasilla Šíma, MichalMichal Šíma Otčenáš, MartinMartin Otčenáš | 1:16:37,7 18:09,6 18:30,4 20:17,4 19:40,3 | 0+3 1+5 0+1 0+0 0+0 0+0 0+0 1+3 0+2 0+2 | +3:20,9 |
13. | 12 | Bułgaria Anew, KrasimirKrasimir Anew Sinapow, AntonAnton Sinapow Iliew, WładimirWładimir Iliew Kleczerow, MichaiłMichaił Kleczerow | 1:16:42,7 18:21,1 19:01,4 18:26,6 20:53,6 | 0+5 3+5 0+0 0+1 0+3 0+1 0+2 0+0 0+0 3+3 | +3:25,9 |
14. | 18 | Estonia Zahkna, ReneRene Zahkna Kõiv, KauriKauri Kõiv Lessing, RolandRoland Lessing Ermits, KalevKalev Ermits | 1:16:46,1 18:34,6 18:46,9 19:40,1 19:44,5 | 1+5 0+4 0+0 0+1 0+0 0+0 0+2 0+2 1+3 0+1 | +3:29,3 |
15. | 13 | Białoruś Czapielin, UładzimirUładzimir Czapielin Ladau, JuryjJuryj Ladau Dziużau, DzmitryjDzmitryj Dziużau Darożka, AlaksandrAlaksandr Darożka | 1:17:22,6 18:32,6 19:10,7 19:33,6 20:05,7 | 1+9 0+3 0+2 0+0 0+2 0+1 1+3 0+0 0+2 0+2 | +4:05,8 |
16. | 8 | Ukraina Semenow, SerhijSerhij Semenow Żyrnyj, OłeksandrOłeksandr Żyrnyj Kilczycki, WitalijWitalij Kilczycki Pidruczny, DmytroDmytro Pidruczny | 1:17:39,3 19:06,6 19:23,1 19:37,3 19:32,3 | 1+8 0+6 1+3 0+0 0+2 0+2 0+0 0+3 0+3 0+1 | +4:22,5 |
17. | 19 | Słowenia Bauer, KlemenKlemen Bauer Tršan, RokRok Tršan Oblak, LenartLenart Oblak Dovžan, MihaMiha Dovžan | 1:17:49,9 18:15,9 19:42,3 19:30,6 20:21,1 | 0+5 0+2 0+1 0+1 0+2 0+1 0+1 0+0 0+1 0+0 | +4:33,1 |
18. | 16 | Rumunia Buta, GeorgeGeorge Buta Ungureanu, MariusMarius Ungureanu Puchianu, CornelCornel Puchianu Faur, RemusRemus Faur | 1:19:26,1 19:13,9 19:42,5 19:15,1 21:14.6 | 0+3 1+3 0+1 0+0 0+0 0+0 0+0 0+0 0+2 1+3 | +6:09,3 |
19. | 20 | Finlandia Grönman, TuomasTuomas Grönman Hiidensalo, OlliOlli Hiidensalo Huhtala, TeemuTeemu Huhtala Orpana, SamiSami Orpana | 1:20:30,4 18:25,5 19:46,7 20:54,1 21:24,1 | 1+6 0+4 0+0 0+1 1+3 0+0 0+1 0+1 0+2 0+2 | +7:13,6 |
20. | 14 | Kazachstan Sawicki, JanJan Sawicki Pantow, AntonAnton Pantow Braun, MaksimMaksim Braun Podkorytow, WasilijWasilij Podkorytow | LAP 18:14,6 19:37,6 21:47,1 | 3+7 0+5 0+0 0+1 0+2 0+0 3+3 0+1 0+3 0+2 | — |
21. | 24 | Polska Janik, MateuszMateusz Janik Guzik, GrzegorzGrzegorz Guzik Penar, RafałRafał Penar Szczurek, ŁukaszŁukasz Szczurek | LAP 19:59,5 19:58,8 20:34,7 | 0+3 1+6 0+1 1+3 0+2 0+1 0+0 0+2 0+0 0+2 | — |
22. | 23 | Japonia Nagai, JunjiJunji Nagai Tachizaki, MikitoMikito Tachizaki Kobonoki, TsukasaTsukasa Kobonoki Nakajima, YukiYuki Nakajima | LAP 19:14,1 20:06,9 20:50,0 | 2+7 1+6 0+2 0+1 0+2 0+2 2+3 0+0 0+0 1+3 | — |
23. | 22 | Litwa Kaukėnas, TomasTomas Kaukėnas Dąbrowski, KarolKarol Dąbrowski Strolia, VytautasVytautas Strolia Suslavičius, RokasRokas Suslavičius | LAP 20:32,6 20:04,1 20:45,3 | 3+9 0+6 1+3 0+3 0+2 0+0 2+3 0+2 0+1 0+1 | — |
24. | 25 | Belgia Rösch, MichaelMichael Rösch Langer, ThierryThierry Langer Lahaye-Goffart, TomTom Lahaye-Goffart Langer, ThorstenThorsten Langer | LAP 18:34,3 20:36,6 21:30,7 | 0+5 0+8 0+0 0+2 0+2 0+2 0+0 0+3 0+3 0+1 | — |
25. | 21 | Łotwa Lūsa, DaumantsDaumants Lūsa Deksnis, IngusIngus Deksnis Slotiņš, RobertsRoberts Slotiņš Patrijuks, AleksandrsAleksandrs Patrijuks | LAP 20:30,9 21:56,5 23:50,6 | 4+9 5+7 0+1 0+0 3+3 0+1 1+3 4+3 0+2 1+3 | — |
Przypisy
- ↑ International Biathlon Union: IBU World Championships Biathlon – 02.03 – 13.03.2016 / Oslo Holmenkollen. biathlonworld.com. [dostęp 2016-03-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-03)]. (ang. • niem. • ros.).
Bibliografia
- IBU WORLD CHAMPIONSHIPS BIATHLON – HOLMENKOLLEN – MEN 4x7.5 KM RELAY. IBU, 12 marca 2016. [dostęp 2016-03-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-13)]. (ang.).
- p
- d
- e
←2014/2015 Sezon 2015/2016 w sportach zimowych 2016/2017→
- p
- d
- e
←2014/2015 Sezon 2015/2016 w biathlonie 2016/2017→
Puchar Świata (klasyfikacje) |
|
---|---|
Pozostałe imprezy |
|