Austria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900
Kod MKOl | AUT | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1900 Paryż | ||||||
Liczba zawodników | 16 w 17 konkurencjach w 4 dyscyplinach | |||||
|
Austrię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900 reprezentowało 16 zawodników, sami mężczyźni. Mimo że Austria wchodziła w skład Austro-Węgier, Austriacy i Węgrzy mieli odrębne reprezentacje, własną reprezentację wystawili również wchodzący w skład Przedlitawii Czesi.
Najmłodszym zawodnikiem był pływak, Karl Ruberl (18 lat, 312 dni), a najstarszym szermierz, Heinrich von Tenner (35 lat, 130 dni).
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja |
---|---|---|---|
Srebro | Otto Wahle | Pływanie | 1000 m stylem dowolnym |
Srebro | Karl Ruberl | Pływanie | 200 m stylem grzbietowym |
Srebro | Otto Wahle | Pływanie | 200 m z przeszkodami |
Brąz | Karl Ruberl | Pływanie | 200 m stylem dowolnym |
Brąz | Siegfried Flesch | Szermierka | szabla amatorzy |
Brąz | Milan Neralić | Szermierka | szabla zawodowcy |
Skład reprezentacji
Lekkoatletyka
Konkurencja | Miejsce | Zawodnik | Wynik |
---|---|---|---|
1500 metrów | 6. | Hermann Wraschtil | czas nieznany |
2500 metrów z przeszkodami | 5. | Hermann Wraschtil | czas nieznany |
Jeździectwo
- Hermann Mandl
- konkurs skoków
- jazda konna z polowaniem
- powożenie zaprzęgami konnymi
- skok w dal
- skok wzwyż
- Georges de Zogheb
- powożenie zaprzęgami konnymi
Szermierka
Konkurencja | Miejsce | Zawodnik | Eliminacje | Ćwierćfinał | Repasaż | Półfinał | Finał |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Floret amatorzy | 8. | Rudolf Brosch | Awans decyzją sędziów | Repasaż decyzją sędziów | Awans decyzją sędzów | 4. | 8. |
25.-34. | van der Stoppen | Awans decyzją sędziów | Eliminacja decyzją sędziów | nie awansował | |||
38.-54. | Heinrich Rischtoff | Eliminacja decyzją sędziów | nie awansował | ||||
Szabla amatorzy | 3. | Siegfried Flesch | 1.-4. w grupie | nie rozgrywano | 3. półfinał A | 3. | |
7. | Heinrich von Tenner | 1.-4. w grupie | 2. półfinał B | 7. | |||
8. | Camillo Müller | 1.-4. w grupie | 2. półfinał A | 8. | |||
9.-16. | Harstein | 1.-4. w grupie | 5.-8. półfinał A | nie awansował | |||
Szabla zawodowcy | 3. | Milan Neralić | 1.-4. w grupie | nie rozgrywano | 4. półfinał A | 3. | |
9.-10. | Horvath | 1.-4. w grupie | 5. półfinał A | nie awansował |
Pływanie
Konkurencja | Miejsce | Zawodnik | Półfinał | Final | |
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||||
200 metrów st. dow. | 3. | Karl Ruberl | 2:22,6 | 1. półfinał 5 | 2:32,0 |
10. | Otto Wahle | 2:35.6 | 1. półfinał 1 | nie wystartował | |
1000 metrów st. dow. | 2. | Otto Wahle | 15:27,0 | 2. półfinał 3 | 14:43,6 |
4000 metrów st. dow. | 8. | Alois Anderlé | 1:26:25,6 | 4. półfinał 1 | nie ukończył |
200 metrów st. grzb. | 2. | Karl Ruberl | 2:56,0 | 1. półfinał 3 | 2:56,0 |
200 metrów z przeszkodami | 2. | Otto Wahle | 2:56,0 | 1. półfinał 2 | 2:40,0 |
4. | Karl Ruberl | 3:06,0 | 2. półfinał 1 | 2:51,2 | |
pływanie podwodne | 13. | Alois Anderlé | nie rozgrywano | 69,4 (22,4 s; 23,5 m) |
Bibliografia
- Austria at the 1900 Paris Summer Games. sports-reference.com. [dostęp 2014-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-02-01)]. (ang.).
- p
- d
- e
- p
- d
- e
Ameryka | |
---|---|
Azja | |
Europa | |
Australia i Oceania |