Interlands Zuid-Afrikaans voetbalelftal 2020-2029
Deze pagina toont een chronologisch en gedetailleerd overzicht van de interlands die het Zuid-Afrikaans voetbalelftal speelt en heeft gespeeld in de periode 2020 – 2029.[1]
Interlands
2020
| ||||
8 oktober Vriendschappelijk № 409 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika [2] | 1 – 1 | Namibië | Royal Bafokengstadion, Rustenburg Scheidsrechter: Norman Matemera (ZIM) |
Luther Singh 18' | 55' Absalom Iimbondi |
| ||||
11 oktober Vriendschappelijk № 410 «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika | 1 – 2 | Zambia | Royal Bafokengstadion, Rustenburg Scheidsrechter: Thulani Sibandze (SWA) |
Keagan Dolly 66' | 78' Kelvin Kampamba 82' Chaniza Zulu |
| ||||
13 november AK 2021 kwalificatie Groep C № 411 «onderlinge duels» 21:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika | 2 – 0[3] | Sao Tomé en Principe | Moses Mabhidastadion, Durban Scheidsrechter: Thulani Sibandze (SWA) |
Percy Tau 55' (pen.) Bongani Zungu 90+1' |
| ||||
16 november AK 2021 kwalificatie Groep C № 412 «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC) | Sao Tomé en Principe | 2 – 4 | Zuid-Afrika | Nelson Mandelabaaistadion, Port Elizabeth (Zuid-Afrika)[4] Scheidsrechter: Tawel Camara Younoussa (GUI) |
Jocy 12' Harramiz 75' | 39' Themba Zwane 70' Percy Tau 87' Themba Zwane 88' Percy Tau |
2021
| ||||
25 maart AK 2021 kwalificatie Groep C № 413 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika [5] | 1 – 1 | Ghana[6] | FNB Stadium, Johannesburg Scheidsrechter: Bamlak Tessema Weyesa (ETH) |
Percy Tau 51' | 49' Mohammed Kudus |
| ||||
28 maart AK 2021 kwalificatie Groep C № 414 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) | Soedan | 2 – 0 | Zuid-Afrika[7] | Al-Hilalstadion, Omdurman Scheidsrechter: Helder Martins de Carvalho (ANG) |
Saifeldin Bakhit 5' Mohamed Abdelrahman 32' |
| ||||
10 juni Vriendschappelijk № 415 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika [8][9] | 3 – 2 | Oeganda[10] | Orlandostadion, Johannesburg Scheidsrechter: Audrick Nkole (ZAM) |
Evidence Makgopa 62' Bongokuhle Hlongwane 67' Evidence Makgopa 83' | 17' Ibrahim Orit 89' Lamala Abdu |
COSAFA Cup 2021 |
---|
| ||||
6 juli COSAFA Cup 2021 Groep A № 416 «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika [11] | 1 – 0 | Botswana | Nelson Mandelabaaistadion, Port Elizabeth Scheidsrechter: Brighton Chimene (ZIM) |
Kagiso Joseph Malinga 6' |
| ||||
8 juli COSAFA Cup 2021 Groep A № 417 «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika | 1 – 0[12] | Swaziland | Wolfsonstadion, Port Elizabeth Scheidsrechter: Wilson Muianga (MOZ) |
Thabang Sibanyoni 59' |
| ||||
13 juli COSAFA Cup 2021 Groep A № 418 «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika [13] | 4 – 0 | Lesotho | Nelson Mandelabaaistadion, Port Elizabeth Scheidsrechter: Audrick Nkole (ZAM) |
Victor Letsoalo 5' Sphelele Mkhulise 20' Victor Letsoalo 44' Victor Letsoalo 57' |
| ||||
14 juli COSAFA Cup 2021 Groep A № 419 «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika | 0 – 0 | Zambia | Nelson Mandelabaaistadion, Port Elizabeth Scheidsrechter: Brighton Chimene (ZIM) |
| ||||
16 juli COSAFA Cup 2021 Halve finale № 420 «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika | 3 – 0 | Mozambique | Nelson Mandelabaaistadion, Port Elizabeth Scheidsrechter: Brighton Chimene (ZIM) |
Njabulo Ngcobo 24' Yusuf Maart 59' Victor Letsoalo 73' (pen.) |
| ||||
18 juli COSAFA Cup 2021 Finale № 421 «onderlinge duels» 15:30 uur (UTC+2) | Senegal | 0 – 0 (n.v.) | Zuid-Afrika | Nelson Mandelabaaistadion, Port Elizabeth Scheidsrechter: Audrick Nkole (ZAM) |
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
El Hadji Kane Albert Diene Falilou Fall Dominique Mendy Mohamed Ba Pape Seydou Ndiaye | 4 – 5 | Lebohang Maboe Siyethemba Sithebe Ethan Brooks Sifiso Ngobeni Veli Mothwa Nyiko Mobbie |
| ||||
3 september WK 2022 kwalificatie Groep G № 422 «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC+2) | Zimbabwe | 0 – 0 | Zuid-Afrika | National Sports Stadium, Harare Toeschouwers: 0[14] Scheidsrechter: Mahmoud Mohamed (EGY) |
| ||||
6 september WK 2022 kwalificatie Groep G № 423 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika [15] | 1 – 0 | Ghana[16] | FNB Stadium, Johannesburg Toeschouwers: 0[14] Scheidsrechter: Derrick Kasokota Kafuli (ZAM) |
Bongokuhle Hlongwane 83' |
| ||||
9 oktober WK 2022 kwalificatie Groep G № 424 «onderlinge duels» 16:00 uur (UTC+3) | Ethiopië | 1 – 3 | Zuid-Afrika[17] | Bahir Dar Stadion, Bahir Dar Toeschouwers: 0[14] Scheidsrechter: Shuhoub Abdulbasit (LBY) |
Getaneh Kebede 67' | 45+1' Teboho Mokoena 71' Mothobi Mvala 90+1' Evidence Makgopa |
| ||||
12 oktober WK 2022 kwalificatie Groep G № 425 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika | 1 – 0 | Ethiopië | FNB Stadium, Johannesburg Scheidsrechter: Georges Gatogato (BDI) |
Getaneh Kebede 11' (e.d.) |
| ||||
11 november WK 2022 kwalificatie Groep G № 426 «onderlinge duels» 21:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika [18] | 1 – 0 | Zimbabwe[19] | FNB Stadium, Johannesburg Toeschouwers: 0[14] Scheidsrechter: Sadok Selmi (TUN) |
Teboho Mokoena 26' |
| ||||
14 november WK 2022 kwalificatie Groep G № 427 «onderlinge duels» 21:00 uur (UTC) | Ghana | 1 – 0[23] | Zuid-Afrika | Cape Coast Sportstadion, Cape Coast Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: Maguette Ndiaye (SEN) |
André Ayew 33' |
2022
| ||||
25 maart Vriendschappelijk № 428 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+1) | Zuid-Afrika [24] | 0 – 0[25] | Guinee[26] | Guldensporenstadion, Kortrijk Scheidsrechter: Allard Lindhout (NED) |
| ||||
29 maart Vriendschappelijk № 429 «onderlinge duels» 21:15 uur (UTC+2) | Frankrijk | 5 – 0[27] | Zuid-Afrika[28][29] | Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve-d'Ascq Toeschouwers: 48.120 Scheidsrechter: Sandro Schärer (SUI) Video-assistent: Alessandro Dudic (SUI) |
Kylian Mbappé 23' Olivier Giroud 34' Kylian Mbappé 76' (pen.) Wissam Ben Yedder 82' Mattéo Guendouzi 90+2' |
| ||||
9 juni AK 2023 kwalificatie Groep K № 430 «onderlinge duels» 21:00 uur (UTC+1) | Marokko | 2 – 1 | Zuid-Afrika[30] | Stade Moulay Abdallah, Rabat Scheidsrechter: Sadok Selmi (TUN) |
Youssef En-Nesyri 51' Ayoub El Kaabi 88' | 8' Lyle Foster |
| ||||
13 juni AK 2023 kwalificatie «onderlinge duels» | Zuid-Afrika | Geannuleerd[31] | Zimbabwe | FNB Stadium, Johannesburg |
COSAFA Cup 2022 |
---|
| ||||
13 juli COSAFA Cup 2022 Kwartfinale[32] № 431 «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika | 0 – 0 (n.v.) | Mozambique | Koning Zwelithinistadion, Durban Scheidsrechter: Retselisitsoe Molise (LES) |
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Selaelo Rasebotja Antonio Van Wyk Rowan Human Athenkosi Mcaba Kegan Johannes Zuko Mdunyelwa Siyanda Msani | 4 – 5 | Edmilson Dove Nené Telinho Ifren Matola Danilo Muzé Shaquille Nangy Lau King |
| ||||
15 juli COSAFA Cup 2022 Verliezersronde Halve finale № 432 «onderlinge duels» 12:00 uur (UTC+2) | Madagaskar | 1 – 2 | Zuid-Afrika | Sugar Ray Xulustadion, Durban Scheidsrechter: Jose Chitumba (ANG) |
Solomampionona Razafindranaivo 87' | 22' Keletso Sifama 85' Chumani Butsaka |
| ||||
17 juli COSAFA Cup 2022 Wedstrijd om de 5e plaats № 433 «onderlinge duels» 11:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika | 2 – 1[33] | Botswana | Sugar Ray Xulustadion, Durban Scheidsrechter: Abdou Mmadi Mohammed (COM) |
Antonio Van Wyk 34' Selaelo Rasebotja 80' | 90+3' Thato Kebue |
| ||||
24 september Vriendschappelijk № 434 «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika [34] | 4 – 0 | Sierra Leone[35] | FNB Stadium, Johannesburg Toeschouwers: 168 Scheidsrechter: Janny Sikazwe (ZAM) |
Themba Zwane 33' Mihlali Mayambela 49' Themba Zwane 64' Aubrey Modiba 72' |
| ||||
27 september Vriendschappelijk № 435 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika [36] | 1 – 0 | Botswana[37] | FNB Stadium, Johannesburg Toeschouwers: 504 Scheidsrechter: Thulani Sibandze (SWA) |
Teboho Mokoena 38' |
| ||||
17 november Vriendschappelijk № 436 «onderlinge duels» 20:30 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika [38] | 2 – 1 | Mozambique[39] | Mbombelastadion, Mbombela Toeschouwers: 11.280 Scheidsrechter: Lebalang Mokete (LES) |
Bongokuhle Hlongwane 57' Bongokuhle Hlongwane 60' | 14' Nelson Divrassone |
| ||||
20 november Vriendschappelijk № 437 «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika | 1 – 1 | Angola[40] | Mbombelastadion, Mbombela Toeschouwers: 8.230 Scheidsrechter: Joshua Bondo (BOT) |
Zakhele Lepasa 28' (pen.) | 20' Zini |
2023
| ||||
24 maart AK 2023 kwalificatie Groep K № 438 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika [41] | 2 – 2 | Liberia | Orlandostadion, Johannesburg Toeschouwers: 7.000 Scheidsrechter: Bamlak Tessema Weyesa (ETH) |
Lyle Foster 11' (pen.) Lyle Foster 22' | 68' (e.d.) Bongokuhle Hlongwane 90+1' Mohammed Sangare |
| ||||
28 maart AK 2023 kwalificatie Groep K № 439 «onderlinge duels» 16:00 uur (UTC) | Liberia | 1 – 2 | Zuid-Afrika[42] | Samuel Kanyon Doe Sportcomplex, Monrovia Scheidsrechter: Daniel Nii Laryea (GHA) |
William Jebor 35' | 19' Zakhele Lepasa 53' Mihlali Mayambela |
| ||||
17 juni AK 2023 kwalificatie Groep K № 440 «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika | 2 – 1 | Marokko[43] | FNB Stadium, Johannesburg Toeschouwers: 56.000 Scheidsrechter: Alhadi Allaou Mahamat (TCD) |
Munir 5' (e.d.) Zakhele Lepasa 48' | 60' Hakim Ziyech |
COSAFA Cup 2023 |
---|
| ||||
5 juli COSAFA Cup 2023 Groep A № 441 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika [44] | 1 – 1 | Namibië[45] | Koning Zwelithinistadion, Durban Scheidsrechter: Retselisitsoe Molise (LES) |
Rowan Human 48' | 43' Elmo Kambindu |
| ||||
8 juli COSAFA Cup 2023 Groep A № 442 «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika [46] | 2 – 1[47] | Botswana[48] | Koning Zwelithinistadion, Durban Scheidsrechter: Patrice Milazare (MRI) |
Iqraam Rayners 66' (pen.) Shaune Mogaila 68' | 63' Thatayaone Kgamanyane |
| ||||
11 juli COSAFA Cup 2023 Groep A № 443 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika | 2 – 1 | Swaziland | Prinses Magogostadion, Durban Scheidsrechter: Retselisitsoe Molise (LES) |
Tshegofatso Mabasa 76' Tshegofatso Mabasa 88' | 51' Bongwa Matsebula |
| ||||
14 juli COSAFA Cup 2023 Halve finale № 444 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika [49] | 1 – 2 | Zambia[50] | Koning Zwelithinistadion, Durban Scheidsrechter: Keabetswe Dintwa (BOT) |
Tshegofatso Mabasa 44' | 50' Golden Mashata 69' Albert Kangwanda |
| ||||
16 juli COSAFA Cup 2023 Troostfinale № 445 «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC+2) | Malawi [51] | 0 – 0 | Zuid-Afrika[52] | Koning Zwelithinistadion, Durban Scheidsrechter: Retselisitsoe Molise (LES) |
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Chawanangwa Kaonga Lawrence Chaziya Lloyd Aaron Christopher Kumwembe | 3 – 5 | Lyle Lakay Shaune Mogaila Iqraam Rayners Tshegofatso Mabasa Rowan Human |
| ||||
september AK 2023 kwalificatie «onderlinge duels» | Zimbabwe | Geannuleerd[31] | Zuid-Afrika | |
| ||||
9 september Vriendschappelijk № 446 «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika [53] | 0 – 0 | Namibië[54] | Orlandostadion, Johannesburg Toeschouwers: 1.000 Scheidsrechter: Godfrey Nkhakananga (MAW) |
| ||||
12 september Vriendschappelijk № 447 «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika | 1 – 0 | Congo-Kinshasa[55] | Orlandostadion, Johannesburg Toeschouwers: 7.304 Scheidsrechter: Godfrey Nkhakananga (MAW) |
Lyle Foster 25' |
| ||||
13 oktober Vriendschappelijk № 448 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika | 0 – 0 | Swaziland | FNB Stadium, Johannesburg Scheidsrechter: Retselisitsoe Molise (LES) |
| ||||
17 oktober Vriendschappelijk № 449 «onderlinge duels» 19:00 uur (UTC) | Ivoorkust | 1 – 1 | Zuid-Afrika | Stade Félix Houphouët-Boigny, Abidjan Toeschouwers: 21.607 Scheidsrechter: Benoît Badot (BUR) |
Sébastien Haller 66' | 9' Themba Zwane |
| ||||
18 november WK 2026 kwalificatie Groep C «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika | 2 – 1 | Benin[56] | Moses Mabhidastadion, Durban Scheidsrechter: Mahmood Ismail (SUD) |
Percy Tau 2' Khuliso Mudau 45+2' | 70' Steve Mounié |
| ||||
21 november WK 2026 kwalificatie Groep C «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC+2) | Rwanda | 2 – 0[57] | Zuid-Afrika[58] | Stade Huye, Butare Scheidsrechter: Amin Omar (EGY) |
Innocent Nshuti 12' Gilbert Mugisha 28' |
2024
| ||||
10 januari Vriendschappelijk «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika [59] | 0 – 0 | Lesotho | Lucas Moripestadion, Pretoria Toeschouwers: 0[60] Scheidsrechter: Thando Ndzandzeka (ZAF) |
Afrikaans kampioenschap voetbal 2023 |
---|
| ||||
16 januari Afrika Cup Groep E «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC) | Mali [61] | 2 – 0[62] | Zuid-Afrika | Amadou Gon Coulibalystadion, Korhogo Toeschouwers: 16.894 Scheidsrechter: Mohamed Adel (EGY) Video-assistent: Lahlou Benbraham (ALG) |
Hamari Traoré 60' Lassine Sinayoko 66' |
| ||||
21 januari Afrika Cup Groep E «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC) | Zuid-Afrika | 4 – 0 | Namibië | Amadou Gon Coulibalystadion, Korhogo Toeschouwers: 9.304 Scheidsrechter: Youcef Gamouh (ALG) Video-assistent: Mustapha Ghorbal (ALG) |
Percy Tau 14' (pen.) Themba Zwane 25' Themba Zwane 40' Thapelo Maseko 75' |
| ||||
24 januari Afrika Cup Groep E «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC) | Zuid-Afrika | 0 – 0 | Tunesië[63] | Amadou Gon Coulibalystadion, Korhogo Toeschouwers: 12.847 Scheidsrechter: Issa Sy (SEN) Video-assistent: Dahane Beida (MTN) |
| ||||
30 januari Afrika Cup Achtste finale «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC) | Marokko | 0 – 2[64][65] | Zuid-Afrika | Laurent Pokoustadion, San-Pédro Toeschouwers: 19.078 Scheidsrechter: Mahmood Ismail (SUD) Video-assistent: Daniel Nii Laryea (GHA) |
57' Evidence Makgopa 90+5' Teboho Mokoena |
| ||||
3 februari Afrika Cup Kwartfinale «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC) | Kaapverdië | 0 – 0 (n.v.) | Zuid-Afrika | Stade de Yamoussoukro, Yamoussoukro Toeschouwers: 12.162 Scheidsrechter: Jean Ngambo (COD) Video-assistent: Mahmoud Ashour (EGY) |
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Bebé Willy Semedo Laros Duarte Bryan Teixeira Patrick Andrade | 1 – 2 | Teboho Mokoena Zakhele Lepasa Aubrey Modiba Mothobi Mvala |
| ||||
7 februari Afrika Cup Halve finale «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC) | Nigeria | 1 – 1 (n.v.)[66] | Zuid-Afrika | Stade Bouaké, Bouaké Toeschouwers: 31.227 Scheidsrechter: Amin Omar (EGY) Video-assistent: Lahlou Benbraham (ALG) |
William Troost-Ekong 67' (pen.) | 90' (pen.) Teboho Mokoena | |||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Terem Moffi Kenneth Omeruo Ola Aina William Troost-Ekong Kelechi Iheanacho | 4 – 2 | Teboho Mokoena Mihlali Mayambela Evidence Makgopa Mothobi Mvala |
| ||||
10 februari Afrika Cup Troostfinale «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC) | Zuid-Afrika | 0 – 0 (n.v.) | Congo-Kinshasa | Stade Félix Houphouët-Boigny, Abidjan Toeschouwers: 21.975 Scheidsrechter: Bamlak Tessema Weyesa (ETH) Video-assistent: Lahlou Benbraham (ALG) |
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Teboho Mokoena Nkosinathi Sibisi Thabang Monare Aubrey Modiba Zakhele Lepasa Oswin Appollis Siyanda Xulu | 6 – 5 | Samuel Moutoussamy Omenuke Mfulu Cédric Bakambu Joris Kayembe Chancel Mbemba Yoane Wissa Meschak Elia |
| ||||
21 maart Vriendschappelijk «onderlinge duels» 22:00 uur (UTC+1) | Zuid-Afrika [67] | 1 – 1[68] | Andorra[69] | 19 mei 1956-stadion, Annaba Toeschouwers: 200 Scheidsrechter: Nabil Boukhalfa (ALG) |
Elias Mokwana | 6' Ricard Fernández |
| ||||
26 maart Vriendschappelijk «onderlinge duels» 22:00 uur (UTC+1) | Algerije [70] | 3 – 3 | Zuid-Afrika | Nelson Mandelastadion, Algiers Toeschouwers: 35.000 Scheidsrechter: Amir Loussaif (TUN) |
Yassine Benzia 22' Yacine Brahimi 53' Yassine Benzia 70' | 34' Themba Zwane 45+5' Themba Zwane 66' Iqraam Rayners |
| ||||
7 juni WK 2026 kwalificatie Groep C «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Nigeria [71] | – | Zuid-Afrika | Godswill Akpabio Internationaal Stadion, Uyo Scheidsrechter: n.n.b |
| ||||
11 juni WK 2026 kwalificatie Groep C «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) | Zuid-Afrika | – | Zimbabwe | Vrystaat-stadion, Bloemfontein Scheidsrechter: n.n.b |
Bronnen, noten en/of referenties
|