Ierland op de Olympische Zomerspelen 1996
Ierland op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Ierland | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | IRL | |||||||||||||||||||||
NOC | Olympic Council of Ireland externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Ierland op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Ierland op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Ierland nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta, Verenigde Staten. Er werden vier medailles gewonnen deze editie, waaronder drie gouden.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Zwemmen | Michelle Smith | 400m vrije slag (v) | |
200m wisselslag (v) | |||
400m wisselslag (v) | |||
200m vlinderslag (v) |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Neil Ryan | 100m (m) | serie 10: 7de in 10,78 | |
Gary Ryan | 200m (m) | serie 11: 3de in 20,78 kwartfinale 5: 8ste in 20,89 | |
Eugene Farrell | 400m (m) | serie 6: 6de in 47,18 | |
David Matthews | 800m (m) | serie 1: 4de in 1.46,76 halve finale 3: 5de in 1.47,83 | |
Niall Bruton | 1500m (m) | serie 1: 3de in 3.37,42 halve finale 1: 12de in 3.42,88 | |
Shane Healy | serie 3: 5de in 3.37,28 halve finale 2: 11de in 3.39,81 | ||
Marcus O'Sullivan | serie 4: 6de in 3.38,16 | ||
Cormac Finnerty | 5000m (m) | serie 2: 10de in 13.54,01 halve finale 2: 10de in 14.08,88 | |
Sean Dollman | 10000m (m) | serie 2: 19de in 29.19,03 | |
Sean Cahill | 110m horden (m) | serie 2: 7de in 14,28 | |
T. J. Kearns | serie 6: 3de in 13,67 kwartfinale 2: 5de in 13,55 | ||
Tom McGuirk | 400m horden (m) | serie 6: 5de in 50,76 | |
Jimmy McDonald | 20km snelwandelen (m) | 1:32.11 | |
Mark Mandy | hoogspringen (m) | kwalificatie groep A: 11de met 2,20m | |
Nick Sweeney | discuswerpen (m) | kwalificatie groep A: 7de met 62,04m | |
Terry McHugh | speerwerpen (m) | kwalificatie groep A: 15de met 72,84m | |
Roman Linscheid | kogelslingeren (m) | kwalificatie groep A: 18de met 68,14m | |
Sinead Delahunty | 1500m (v) | serie 1: 5de in 4.10,20 halve finale 1: 9de in 4.12,52 | |
Sonia O'Sullivan | serie 2: 10de in 4.19,77 | ||
Marie Davenport | 5000m (v) | serie 2: 13de in 15.59,12 | |
Katy McCandless | serie 3: 10de in 15.55,66 | ||
Sonia O'Sullivan | serie 1: 1ste in 15.15,80 (OR) finale: niet gefinisht | ||
Catherina McKiernan | 10000m (v) | serie 1: 6de in 32.32,10 finale: 11de in 32.00,38 | |
Susan Smith | 400m horden (v) | serie 4: 3de in 55,22 halve finale 1: 5de in 54,93 | |
Deirdre Gallagher | 10km snelwandelen (v) | 45.47 |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Damaen Kelly | -51kg (m) | 1ste ronde: W van BUL Strogov: 12-11 2de ronde: W van AUS Hussein: 27-20 kwartfinale: V van KAZ Zhumadilov: 6-13 | |
Francis Barrett | -63,5kg (m) | 1ste ronde: W van BRA dos Santos: 32-7 2de ronde: V van TUN Missaoui: 6-18 | |
Brian Magee | -75kg (m) | 1ste ronde: W van CAN Thompson: 13-5 2de ronde: W van CMR Tietsia: 11-6 kwartfinale: V van ALG Bahari: 9-15 | |
Cathal O'Grady | -91kg (m) | 1ste ronde: V van NZL da Silva: scheidsrechterlijke beslissing |
Boogschieten
Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Keith Hanlon | individueel (m) | plaatsingsronde: 34ste met 650 punten 1ste ronde: W van SLO Koprivnikar: 155-151 2de ronde: V van KOR Jang: 159-165 |
Gymnastiek
Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Barry McDonald | individuele meerkamp (m) | kwalificatie: 74ste met 102,850 punten |
Judo
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sean Sullivan | -60kg (m) | 1ste ronde: V van IND Singh | |
Ciarán Ward | -65kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van BUL Netov |
Kanovaren
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Slalom | |||
Mike Corcoran | C-1 (m) | 162,90 | |
Stephen O'Flaherty | 188,75 | ||
Andrew Boland | K-1 (m) | 184,51 | |
Ian Wiley | 145,21 | ||
Sprint | |||
Conor Maloney Gary Mawer | K-2 500m (m) | serie 3: 7de in 1.43,074 herkansingen: 7de in 1.44,375 | |
K-2 1000m (m) | serie 2: 6de in 4.03,432 herkansingen: 6de in 3.40,656 |
Paardensport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dressuur | |||
Heike Holstein | individueel | Grand Prix: 26ste met 65,24% | |
Eventing | |||
David Foster | individueel | niet gefinisht | |
David Foster Virginia McGrath Alfie Buller Eric Smiley | team | 1384,40 strafpunten | |
Springconcours | |||
Peter Charles | individueel | kwalificatie: 27ste met 17,75 strafpunten finale: 11de met 8 strafpunten | |
Jessica Chesney-Kürten | kwalificatie: 34ste met 20,50 strafpunten | ||
Damian Gardiner | kwalificatie: 64ste met 52,50 strafpunten | ||
Eddie Macken | kwalificatie: 37ste met 22,00 strafpunten | ||
Peter Charles Jessica Chesney-Kürten Damian Gardiner Eddie Macken | team | 1ste ronde: 4de met 12,50 strafpunten 2de ronde: 14de met 22 strafpunten totaal: 34,50 strafpunten |
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Brendan Colan Niall O'Toole | lichte dubbel-twee (m) | serie 2: 4de in 6.56,28 herkansingen: 3de in 6.18,38 halve finale 3: 3de in 8.14,64 | |
Derek Holland Sam Lynch Neville Maxwell Tony O'Connor | lichte vier-zonder (m) | serie 2: 1ste in 6.00,99 halve finale 1: 3de in 6.15,66 finale: 4de in 6.13,51 |
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Gary Duff | 50m geweer liggend (m) | kwalificatie: 52ste met 580 punten (98-99-95-96-96-96) | |
Thomas Allen | trap (m) | kwalificatie: 42ste met 116 punten (70-46) | |
dubbeltrap (m) | kwalificatie: 25ste met 126 punten (41-44-41) | ||
Rhona Barry | 10m luchtgeweer (v) | kwalificatie: 43ste met 382 punten (94-95-96-97) |
Tennis
Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Scott Barron Owen Casey | dubbelspel (m) | 1ste ronde: V van CAN Connell/Nestor: 4-6, 4-6 |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Baan | |||
Declan Lonergan | puntenkoers (m) | 0 punten | |
Phillip Collins | individuele achtervolging (m) | kwalificatie: 16de in 4.41,207 | |
Mountainbike | |||
Martin Earley | mannen | 2:43.56 | |
Alister Martin | 2:47.46 | ||
Weg | |||
David McCann | wegwedstrijd (m) | 4:56.49 |
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
John Driscoll | finn (m) | 142,0 punten: (23-19-16- | |
Aisling Bowman | europe (v) | 82,0 punten: (10-6-14-6-5-7- | |
Denise Lyttle Louise Cole | 470 (v) | 95,0 punten: (10-10-14-13-11- | |
Mark Lyttle | laser | 88,0 punten: ( | |
Mark Mansfield David Burrows | star klasse | 75,0 punten: ( | |
Marshall King Garrett Connolly Dan O'Grady | soling klasse | 93,0 punten: (3-10-11-9-16- |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Nicholas O'Hare | 50m vrije slag (m) | serie 5: 7de in 24,03 | |
Earl McCarthy | 100m vrije slag (m) | serie 5: 7de in 50,99 | |
200m vrije slag (m) | serie 3: 4de in 1.53,67 | ||
Adrian O'Connor | 100m rugslag (m) | serie 3: 7de in 58,56 | |
200m rugslag (m) | serie 2: 6de in 2.08,90 | ||
Marion Madine | 200m vrije slag (v) | serie 3: 3de in 2.04,92 (NR) | |
Michelle Smith | 400m vrije slag (v) | serie 5: 2de in 4.09,00 (NR) finale: 1ste in 4.07,25 (NR) | |
Marion Madine | 100m vlinderslag (v) | serie 3: 8ste in 1.03,80 | |
Michelle Smith | 200m vlinderslag (v) | serie 5: 2de in 2.10,03 (NR) finale: 3de in 2.09,91 (NR) | |
200m wisselslag (v) | serie 5: 3de in 2.16,35 finale: 1ste in 2.13,93 (NR) | ||
400m wisselslag (v) | serie 3: 1ste in 4.43,79 finale: 1ste in 4.39,18 (NR) |
Bronnen, noten en/of referenties
|