Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2017
EK kortebaan 2017 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
De Royal Arena | |||||||
Gehouden in | Kopenhagen, Denemarken | ||||||
Accommodatie | Royal Arena | ||||||
Editie | 19 | ||||||
Jaar | 2017 | ||||||
Data | 13 t/m 17 december | ||||||
Sport | Zwemmen | ||||||
Organisator | LEN | ||||||
Deelnemers | 550 atleten uit 47 landen | ||||||
Evenementen | 40 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2017 werden van 13 tot en met 17 december 2017 georganiseerd in de Royal Arena in de Deense hoofdstad Kopenhagen.
Wedstrijdschema
Woensdag 13/12 | Donderdag 14/12 | Vrijdag 15/12 | Zaterdag 16/12 | Zondag 17/12 |
---|---|---|---|---|
Series vanaf 9:30 uur | ||||
100 m vlinder mannen 50 m school vrouwen 50 m school mannen 400 m wissel vrouwen 400 m vrij mannen 100 m rug vrouwen 200 m rug mannen 4×50 m vrij mannen 800 m vrij vrouwen | 200 m vrij mannen 50 vlinder vrouwen 200 m school mannen 100 m vrij vrouwen 100 m rug mannen 100 m wissel vrouwen 400 m wissel mannen 4×50 m wissel gemengd 1500 m vrij mannen | 100 m school vrouwen 50 m vrij mannen 200 m rug vrouwen 400 m wissel mannen 200 m school vrouwen 100 m school mannen 200 m vlinder vrouwen 200 m wissel mannen 4×50 m vrij vrouwen | 50 vlinder mannen 50 m rug vrouwen 100 m vrij mannen 200 m vrij vrouwen 100 m vlinder vrouwen 100 m wissel mannen 200m wissel vrouwen 4×50 m vrij gemengd | 50 vrij vrouwen 50 m rug mannen 200 m school vrouwen 200 m vlinder mannen 400 m vrij vrouwen 4×50 m wissel mannen 4×50 m wissel vrouwen |
Finales - vanaf 17:00 uur | ||||
HF 50 m school mannen HF 50 m school vrouwen F 200 m rug mannen F 400 m wissel vrouwen F 400 m vrij mannen HF 100 m rug vrouwen HF 100 m vlinder mannen F 50 m school vrouwen F 50 m school mannen F 4×50 m vrij mannen | HF 50 m vlinder vrouwen F 200 m vrij mannen F 200 m school vrouwen HF 100 m vrij vrouwen F 400 m wissel mannen F 100 m rug vrouwen HF 100 m rug mannen HF 100 m wissel vrouwen F 100 m vlinder mannen F 800 m vrij vrouwen F 50 m vlinder vrouwen F 4×50 m wissel gemengd | HF 50 m vrij mannen F 100 m vrij vrouwen HF 100 m school mannen F 200 m rug vrouwen F 200 m wissel mannen F 200 m vlinder vrouwen HF 100 m school vrouwen F 100 m rug mannen F 100 m wissel vrouwen F 1500 m vrij mannen F 50 m vrij mannen F 4×50 m vrij vrouwen | HF 50 m rug vrouwen HF 50 m vlinder mannen F 100 m school vrouwen HF 100 m vrij mannen F 200 m wissel vrouwen HF 100 m wissel mannen F 200 m vrij vrouwen F 100 m school mannen HF 100 m vlinder vrouwen F 50 m vlinder mannen F 50 m rug vrouwen F 4×50 m vrij gemengd | HF 50 m vrij vrouwen HF 50 m rug mannen F 200 m school vrouwen F 100 m vrij mannen F 100 m vlinder vrouwen F 400 m vrij vrouwen F 200 m vlinder mannen F 50 m vrij vrouwen F 50 m rug mannen F 4×50 m wissel vrouwen F 4×50 m wissel mannen |
Selecties
België
De Belgische zwembond selecteerde tien zwemmers voor dit toernooi, zeven mannen en drie vrouwen.[1]
- Mannen
- Jasper Aerents
- Basten Caerts
- Louis Croenen
- Sebastien De Meulemeester
- Pieter Timmers
- Dries Vangoetsenhoven
- Emmanuel Vanluchene
Nederland
De technisch directeur van de KNZB, André Cats, selecteerde negentien zwemmers voor dit toernooi, tien mannen en negen vrouwen.[2]
- Mannen
- Thom de Boer
- Timon Evenhuis
- Mathys Goosen
- Arno Kamminga
- Nyls Korstanje
- Jesse Puts
- Ben Schwietert
- Kyle Stolk
- Joeri Verlinden
- Ferry Weertman
- Vrouwen
Medailles
- Legenda
- WR = Wereldrecord
- ER = Europees record
- CR = Kampioenschapsrecord
Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag | ||||||
50 m | Vladimir Morozov Rusland | 20,31 CR | Ben Proud Verenigd Koninkrijk | 20,66 | Luca Dotto Italië | 20,78 |
100 m | Luca Dotto Italië | 46,11 | Pieter Timmers België | 46,54 | Duncan Scott Verenigd Koninkrijk | 46,64 |
200 m | Danas Rapšys Litouwen | 1.40,85 | Aleksandr Krasnych Rusland | 1.42,22 | Duncan Scott Verenigd Koninkrijk | 1.43,07 |
400 m | Aleksandr Krasnych Rusland | 3.35,51 | Péter Bernek Hongarije | 3.35,96 | Henrik Christiansen Noorwegen | 3.38,63 |
1500 m | Mychailo Romantsjoek Oekraïne | 14.14,59 | Gregorio Paltrinieri Italië | 14.22,93 | Henrik Christiansen Noorwegen | 14.25,66 |
Rugslag | ||||||
50 m | Simone Sabbioni Italië | 23,05 | Kliment Kolesnikov Rusland | 23,07 | Jérémy Stravius Frankrijk | 23,12 |
100 m | Kliment Kolesnikov Rusland | 48,99 | Simone Sabbioni Italië | 49,68 | Robert Glință Roemenië | 49,99 |
200 m | Kliment Kolesnikov Rusland | 1.48,02 CR | Radosław Kawęcki Polen | 1.48,46 | Danas Rapšys Litouwen | 1.49,06 |
Schoolslag | ||||||
50 m | Fabio Scozzoli Italië | 25,62 ER | Kirill Prigoda Rusland | 25,68 | Adam Peaty Verenigd Koninkrijk | 25,70 |
100 m | Adam Peaty Verenigd Koninkrijk | 55,94 ER | Fabio Scozzoli Italië | 56,15 | Kirill Prigoda Rusland | 56,28 |
200 m | Kirill Prigoda Rusland | 2.01,11 | Marco Koch Duitsland | 2.01,52 | Michail Dorinov Rusland | 2.01,85 |
Vlinderslag | ||||||
50 m | Aleksandr Popkov Rusland | 22,42 | Andrij Hovorov Oekraïne | 22,43 | Ben Proud Verenigd Koninkrijk | 22,44 |
Sebastian Sabo Servië | ||||||
100 m | Matteo Rivolta Italië | 49,93 | Piero Codia Italië | 49,96 | Marius Kusch Duitsland | 50,01 |
200 m | Aleksandr Charlanov Rusland | 1.50,54 | Andreas Vazaios Griekenland | 1.51,29 | Tamás Kenderesi Hongarije | 1.52,25 |
Wisselslag | ||||||
100 m | Marco Orsi Italië | 51,76 NR | Sergej Fesikov Rusland | 51,94 | Kyle Stolk Nederland | 51,99 |
200 m | Philip Heintz Duitsland | 1.52,41 | Andreas Vazaios Griekenland | 1.53,27 NR | Tomoe Zenimoto Hvas Noorwegen | 1.54,16 |
400 m | Péter Bernek Hongarije | 3.59,47 | Philip Heintz Duitsland | 4.03,16 | Gergely Gyurta Hongarije | 4.06,33 |
Vrije slag estafette | ||||||
4×50 m | Rusland Kliment Kolesnikov (21,24) Vladimir Morozov (20,59) Sergej Fesikov (20,49) Michail Vekovisjtsjev (20,91) | 1.23,23 | Italië Luca Dotto (20,92) Lorenzo Zazzeri (20,83) Alessandro Miressi (21,17) Marco Orsi (20,75) | 1.23,67 | Polen Paweł Juraszek (21,20) Filip Wypych (21,13) Jakub Książek (21,33) Konrad Czerniak (20,78) | 1.24,44 |
Wisselslagestafette | ||||||
4×50 m | Rusland Kliment Kolesnikov (22,83) Kirill Prigoda (25,26) Aleksandr Popkov (22,11) Vladimir Morozov (20,24) | 1.30,44 WR | Italië Simone Sabbioni (23,14) Fabio Scozzoli (25,45) Piero Codia (22,72) Luca Dotto (20,60) | 1.31,91 | Wit-Rusland Pavel Sankovitsj (23,16) Ilja Sjymanovitsj (25,48) Jaoehen Tsoerkin (22,23) Anton Latkin (21,19) | 1.32,06 |
Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag | ||||||
50 m | Sarah Sjöström Zweden | 23,30 CR | Ranomi Kromowidjojo Nederland | 23,31 | Pernille Blume Denemarken | 23,49 |
100 m | Ranomi Kromowidjojo Nederland | 50,95 CR | Sarah Sjöström Zweden | 51,03 | Pernille Blume Denemarken | 51,63 |
200 m | Charlotte Bonnet Frankrijk | 1.52,19 | Femke Heemskerk Nederland | 1.53,41 | Veronika Androesenko Rusland | 1.53,75 |
400 m | Boglárka Kapás Hongarije | 3.58,15 | Sarah Köhler Duitsland | 3.59,12 | Julia Hassler Liechtenstein | 4.02,43 |
800 m | Sarah Köhler Duitsland | 8.10,65 | Boglárka Kapás Hongarije | 8.11,13 | Simona Quadarella Italië | 8.16,53 |
Rugslag | ||||||
50 m | Katinka Hosszú Hongarije | 25,95 | Alicja Tchórz Polen | 26,09 | Maaike de Waard Nederland | 26,40 |
100 m | Katinka Hosszú Hongarije | 55,66 | Kira Toussaint Nederland | 56,21 | Maria Kameneva Rusland | 57,01 |
200 m | Katinka Hosszú Hongarije | 2.01,59 | Daryna Zevina Oekraïne | 2.02,27 | Margherita Panziera Italië | 2.02,43 |
Schoolslag | ||||||
50 m | Rūta Meilutytė Litouwen | 29,36 | Jenna Laukkanen Finland | 29,54 | Sophie Hansson Zweden | 29,77 |
100 m | Rūta Meilutytė Litouwen | 1.03,79 | Jenna Laukkanen Finland | 1.04,25 | Jessica Vall Spanje | 1.04,80 |
200 m | Jessica Vall Spanje | 2.18,41 | Rikke Møller Pedersen Denemarken | 2.19,53 | Fanny Lecluyse België | 2.19,86 |
Vlinderslag | ||||||
50 m | Ranomi Kromowidjojo Nederland | 24,78 | Emilie Beckmann Denemarken | 25,16 | Maaike de Waard Nederland | 25,46 |
100 m | Sarah Sjöström Zweden | 55,00 CR | Marie Wattel Frankrijk | 55,97 | Emilie Beckmann Denemarken | 56,22 |
200 m | Franziska Hentke Duitsland | 2.03,92 | Ilaria Bianchi Italië | 2.04,22 | Lara Grangeon Frankrijk | 2.04,31 |
Wisselslag | ||||||
100 m | Katinka Hosszú Hongarije | 56,97 | Sarah Sjöström Zweden | 57,92 | Susann Bjørnsen Noorwegen | 59,26 |
200 m | Katinka Hosszú Hongarije | 2.04,43 | Evelyn Verrasztó Hongarije | 2.08,09 | Ilaria Cusinato Italië | 2.08,19 |
400 m | Katinka Hosszú Hongarije | 4.24,78 | Lara Grangeon Frankrijk | 4.28,77 | Fantine Lesaffre Frankrijk | 4.30,68 |
Vrije slag estafette | ||||||
4×50 m | Nederland Ranomi Kromowidjojo (23,42) Femke Heemskerk (23,19) Tamara van Vliet (23,65) Valerie van Roon (23,65) | 1.33,91 WR | Zweden Michelle Coleman (24,42) Sarah Sjöström (22,94) Louise Hansson (24,21) Nathalie Lindborg (24,35) | 1.35,92 | Denemarken Emilie Beckmann (24,61) Mie Nielsen (24,10) Julie Kepp Jensen (23,89) Pernille Blume (23,.42) | 1.36,02 |
Wisselslagestafette | ||||||
4×50 m | Zweden Hanna Rosvall (26,96) Sophie Hansson (29,30) Sarah Sjöström (24,27) Michelle Coleman (23,90) | 1.44,43 | Denemarken Julie Kepp Jensen (26,97) Rikke Møller Pedersen (30,00) Emilie Beckmann (24,82) Pernille Blume (23,21) | 1.45,00 | Frankrijk Mathilde Cini (26,72) Charlotte Bonnet (30,01) Mélanie Henique (24,80) Marie Wattel (23,82) | 1.45,35 |
Gemengd
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag estafette | ||||||
4×50 m | Nederland Nyls Korstanje (21,42) Kyle Stolk (20,66) Ranomi Kromowidjojo (23,01) Femke Heemskerk (23,30) | 1.28,39 WR | Rusland Vladimir Morozov (20,55) Sergej Fesikov (20,67) Maria Kameneva (23,82) Rozalja Nasretdinova (23,49) | 1.28,53 | Italië Luca Dotto (20,87) Marco Orsi (20,74) Federica Pellegrini (24,12) Erika Ferraioli (23,65) | 1.29,38 |
Wisselslagestafette | ||||||
4×50 m | Nederland Kira Toussaint (26,13) Arno Kamminga (26,03) Joeri Verlinden (22,46) Ranomi Kromowidjojo (23,09) | 1.37,71 CR | Wit-Rusland Pavel Sankovitsj (22,89) Ilja Sjymanovitsj (25,32) Anastasja Sjkoerdaj (25,28) Joelia Chitraja (24,25) | 1.37,74 | Frankrijk Jérémy Stravius (22,94) Theo Bussière (26,25) Mélanie Henique (25,39) Charlotte Bonnet (23,17) | 1.37,75 |
Medaillespiegel
■ Gastland
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusland | 9 | 5 | 4 | 18 |
2 | Hongarije | 8 | 3 | 2 | 13 |
3 | Italië | 5 | 7 | 5 | 17 |
4 | Nederland | 5 | 3 | 3 | 11 |
5 | Duitsland | 3 | 3 | 1 | 7 |
Zweden | 3 | 3 | 1 | 7 | |
7 | Litouwen | 3 | 0 | 1 | 4 |
8 | Frankrijk | 1 | 2 | 5 | 8 |
9 | Oekraïne | 1 | 2 | 0 | 3 |
10 | Verenigd Koninkrijk | 1 | 1 | 4 | 6 |
11 | Spanje | 1 | 0 | 1 | 2 |
12 | Denemarken | 0 | 3 | 4 | 7 |
13 | Polen | 0 | 2 | 1 | 3 |
14 | Finland | 0 | 2 | 0 | 2 |
Griekenland | 0 | 2 | 0 | 2 | |
16 | Wit-Rusland | 0 | 1 | 1 | 2 |
België | 0 | 1 | 1 | 2 | |
18 | Noorwegen | 0 | 0 | 4 | 4 |
19 | Liechtenstein | 0 | 0 | 1 | 1 |
Roemenië | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Servië | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 40 | 40 | 41 | 121 |
Externe link
- (en) Officiële website
Bronnen, noten en/of referenties |