Nagy-Britannia a japán Naganóban megrendezett 1998. évi téli olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 7 sportágban 34 sportoló képviselte, akik összesen 1 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
3 Bronz | Sean Olsson Dean Ward Courtney Rumbolt Paul Attwood | Bob | Férfi négyes |
Alpesisí
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Műlesiklás | Lesiklás | Összesítés |
1. futam | 2. futam | Össz. |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Andrew Freshwater | Összetett | nem ért célba | kiesett |
James Ormond | nem ért célba | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Emma Carrick-Anderson | Műlesiklás | nem ért célba | kiesett |
Sophie Ormond | Óriás-műlesiklás | nem ért célba | kiesett |
Biatlon
- Férfi
Bob
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Sean Olsson Lenny Paul | Kettes | 55,24 | 14. | 55,12 | 18. | 54,85 | 16. | 54,73 | 12. | 3:39,94 | 15. |
Lee Johnston Eric Sekwalor | 55,51 | 22. | 55,19 | 19. | 55,16 | 18. | 55,02 | 18. | 3:40,88 | 20. |
Sean Olsson Dean Ward Courtney Rumbolt Paul Attwood | Négyes | 52,77 | 2. | 53,58 | 10. | 53,71 | 3. | | 2:40,06 | * |
* - egy másik csapattal azonos eredményt ért el
Curling
Férfi
- Douglas Dryburgh
- Peter Wilson
- Phil Wilson
- Ronnie Napier
- James Dryburgh
Eredmények
- Csoportkör
| Bejutott az elődöntőbe |
| Kiesett |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Norvégia (Ramsfjell) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 2 |
| Nagy-Britannia (Dryburgh) | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 4 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Svájc (Hürlimann) | 0 | 3 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 2 | X | X | 10 |
| Nagy-Britannia (Dryburgh) | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | X | 4 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Kanada (Harris) | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 3 | X | X | 10 |
| Nagy-Britannia (Dryburgh) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | 3 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Svédország (Lindholm) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 7 |
| Nagy-Britannia (Dryburgh) | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Dryburgh) | 1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | X | 9 |
| Japán (Curuga) | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 5 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Dryburgh) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 |
| Németország (Kapp) | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Dryburgh) | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 |
| Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | X | 6 |
Csapat | Helyezés |
Nagy-Britannia | 7. |
Női
- Kirsty Hay
- Edith Loudon
- Jackie Lockhart
- Katie Loudon
- Felsie Bayne
Eredmények
- Csoportkör
| Bejutott az elődöntőbe |
| Kiesett |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Japán (Ókucu) | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 5 |
| Nagy-Britannia (Hay) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | X | 7 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Dánia (Lavrsen) | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | X | 9 |
| Nagy-Britannia (Hay) | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Norvégia (Nordby) | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 |
| Nagy-Britannia (Hay) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 6 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Hay) | 0 | 3 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 8 |
| Egyesült Államok (Schoeneberg) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | X | 5 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Kanada (Schmirler) | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | 1 | 0 | 2 | X | X | 8 |
| Nagy-Britannia (Hay) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | X | 3 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Hay) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 6 |
| Németország (Schöpp) | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 5 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Hay) | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 5 |
| Svédország (Gustafson) | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | X | 8 |
- Elődöntők
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Kanada (Schmirler) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 6 |
| Nagy-Britannia (Hay) | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 5 |
- Bronzmérkőzés
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Svédország (Gustafson) | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 4 | 1 | 0 | X | 10 |
| Nagy-Britannia (Hay) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | X | 6 |
Csapat | Helyezés |
Nagy-Britannia | 4. |
Műkorcsolya
Versenyző | Versenyszám | Rövid program | Kűr | Összesítés |
Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Helyezési pontszám | Helyezés |
Steven Cousins | Férfi egyéni | 9×6+ | 6. | 3,0 | 5×7+ | 7. | 7,0 | 10,0 | 6. |
Rövidpályás gyorskorcsolya
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Nicky Gooch | 500 m | 1:08,907 | 4. | kiesett | 29. |
1000 m | 1:33,638 | 3. | kiesett | 22. |
Matt Jasper | 500 m | kizárták | kiesett | 30. |
1000 m | 1:32,709 | 1. | 1:31,798 | 2. | 1:32,549 | 3. | 1:34,285 | 4. | | 8. |
Dave Allardice Nicky Gooch Matt Jasper Matthew Rowe Robert Mitchell | 5000 m váltó | | 7:11,955 | 3. | 7:06,462 | 3. | | 7. |
Síakrobatika
- Ugrás
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő |
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés |
Kevin Harbut | Férfi | 168,32 | 20. | kiesett |
- Mogul
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő |
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés |
Tim Dudgeon | Férfi | 16,32 | 28. | kiesett |
Sam Temple | nem ért célba | kiesett |
Források
- Great Britain at the 1998 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
Sablon:Az 1998. évi téli olimpiai játékokon részt vevő nemzetek |
---|
Afrika | |
---|
Amerika | |
---|
Ázsia | |
---|
Európa | |
---|
Óceánia | |
---|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap