Kajak-kenu a 2015. évi Európa-játékokon
A 2015. évi Európa-játékokon a kajak-kenuban összesen 15 versenyszámot rendeztek. A kajak-kenu versenyszámait június 14. és 16. között tartották. A játékokon csak síkvízi számokat rendeztek.
Eseménynaptár
Összesített éremtáblázat
(A táblázatokban Magyarország és a rendező ország sportolói eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
---|---|---|---|---|---|
1. | Magyarország (HUN) | 5 | 0 | 5 | 10 |
2. | Németország (GER) | 3 | 3 | 1 | 7 |
3. | Fehéroroszország (BLR) | 3 | 0 | 2 | 5 |
4. | Szerbia (SRB) | 2 | 1 | 0 | 3 |
5. | Lengyelország (POL) | 1 | 0 | 2 | 3 |
6. | Litvánia (LTU) | 1 | 0 | 0 | 1 |
7. | Oroszország (RUS) | 0 | 3 | 0 | 3 |
8. | Portugália (POR) | 0 | 2 | 0 | 2 |
9. | Csehország (CZE) | 0 | 1 | 1 | 2 |
Nagy-Britannia (GBR) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
11. | Ausztria (AUT) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Azerbajdzsán (AZE) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Románia (ROU) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Svédország (SWE) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
15. | Dánia (DEN) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Franciaország (FRA) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Ukrajna (UKR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 15 | 15 | 15 | 45 |
Férfi
Éremtáblázat
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
---|---|---|---|---|---|
1. | Németország (GER) | 3 | 2 | 1 | 6 |
2. | Magyarország (HUN) | 3 | 0 | 2 | 5 |
3. | Fehéroroszország (BLR) | 1 | 0 | 2 | 3 |
4. | Litvánia (LTU) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Szerbia (SRB) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
6. | Oroszország (RUS) | 0 | 2 | 0 | 2 |
Portugália (POR) | 0 | 2 | 0 | 2 | |
8. | Csehország (CZE) | 0 | 1 | 1 | 2 |
9. | Azerbajdzsán (AZE) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Svédország (SWE) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
11. | Dánia (DEN) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Franciaország (FRA) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Nagy-Britannia (GBR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 9 | 9 | 9 | 27 |
Érmesek
versenyszám | arany | ezüst | bronz |
K-1 200 m | Dudás Miklós Magyarország (HUN) | Petter Menning Svédország (SWE) | Ed McKeever Nagy-Britannia (GBR) |
K-1 1000 m | Max Hoff Németország (GER) | Fernando Pimenta Portugália (POR) | René Poulsen Dánia (DEN) |
K-1 5000 m | Max Hoff Németország (GER) | Fernando Pimenta Portugália (POR) | Cyrille Carre Franciaország (FRA) |
K-2 200 m | Szerbia (SRB) Nebojsa Grujic Marko Novakovic | Németország (GER) Ronald Rauhe Tom Liebscher | Magyarország (HUN) Tótka Sándor Molnár Péter |
K-2 1000 m | Magyarország (HUN) Kammerer Zoltán Szalai Tamás | Németország (GER) Marcus Gross Max Rendschmidt | Fehéroroszország (BLR) Vitaliy Bialko Raman Pjatrusenka |
K-4 1000 m | Magyarország (HUN) Kammerer Zoltán Tóth Dávid Kulifai Tamás Pauman Dániel | Oroszország (RUS) Aleksandr Sergeev Vasily Pogreban Anton Ryakhov Vladislav Blintcov | Fehéroroszország (BLR) Pavel Miadzvedzeu Aleh Yurenia Vitaliy Bialko Raman Piatrushenka |
C-1 200 m | Henrikas Zustautas Litvánia (LTU) | Valentin Demyanenko Azerbajdzsán (AZE) | Martin Fuksa Csehország (CZE) |
C-1 1000 m | Sebastian Brendel Németország (GER) | Martin Fuksa Csehország (CZE) | Vajda Attila Magyarország (HUN) |
C-2 1000 m | Fehéroroszország (BLR) Andrej Bahdanovics Aljakszandr Bahdanovics | Oroszország (RUS) Alekszej Korovaskov Ilja Pervuhin | Németország (GER) Peter Kretschmer Michael Mueller |
Női
Éremtáblázat
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
---|---|---|---|---|---|
1. | Magyarország (HUN) | 2 | 0 | 3 | 5 |
2. | Fehéroroszország (BLR) | 2 | 0 | 0 | 2 |
3. | Szerbia (SRB) | 1 | 1 | 0 | 2 |
4. | Lengyelország (POL) | 1 | 0 | 2 | 3 |
5. | Oroszország (RUS) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Ausztria (AUT) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Nagy-Britannia (GBR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Románia (ROU) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Németország (GER) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
10. | Ukrajna (UKR) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 6 | 6 | 6 | 18 |
Érmesek
versenyszám | arany | ezüst | bronz |
K-1 200 m | Marta Walczykiewicz Lengyelország (POL) | Natalia Podolskaya Oroszország (RUS) | Kozák Danuta Magyarország (HUN) |
K-1 500 m | Kozák Danuta Magyarország (HUN) | Yvonne Schuring Ausztria (AUT) | Ewelina Wojnarowska Lengyelország (POL) |
K-1 5000 m | Maryna Litvinchuk Fehéroroszország (BLR) | Lani Belcher Nagy-Britannia (GBR) | Csay Renáta Magyarország (HUN) |
K-2 200 m | Fehéroroszország (BLR) Marharyta Makhneva Maryna Litvinchuk | Szerbia (SRB) Nikolina Moldovan Olivera Moldovan | Ukrajna (UKR) Mariya Povkh Anastasiia Todorova |
K-2 500 m | Szerbia (SRB) Milica Starovic Dalma Ruzicic Benedek | Románia (ROU) Roxana Borha Elena Meroniac | Magyarország (HUN) Kárász Anna Vad Ninetta |
K-4 500 m | Magyarország (HUN) Kárász Anna Kozák Danuta Szabó Gabriella Vad Ninetta | Németország (GER) Tina Dietze Verena Hantl Coony Wassmuth Franziska Weber | Lengyelország (POL) Edyta Dzieniszewska-Kierkla Beata Mikołajczyk Karolina Naja Ewelina Wojnarowska |
Jegyzetek
Források
- Canoe Sprint (angol nyelven). baku2015.com. [2015. június 16-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2015. június 2.)