1977-es síkvízi kajak-kenu világbajnokság
Síkvízi kajak-kenu világbajnokság (1977) | |||
Adatok | |||
Ország | Bulgária | ||
Rendező város | Szófia | ||
Dátum | szeptember 1– 4. | ||
Fő helyszín | Pancsarevo-tó | ||
Versenyszámok | 18 | ||
|
Az 1977-es síkvízi kajak-kenu világbajnokságot a bulgáriai Szófiában rendezték 1977-ben. Ez a tizenharmadik kajak-kenu világbajnokság volt. A magyar csapat az éremtáblázaton a harmadik helyezést érte el összesítésben. A programból kikerült a férfi kajak váltó, helyette férfi kajak négyes 500 métert rendeztek.
Éremtáblázat
* Rendező * Magyarország
Helyezés | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Szovjetunió | 4 | 5 | 5 | 14 |
2. | Románia | 4 | 4 | 2 | 10 |
3. | Magyarország | 3 | 4 | 4 | 11 |
4. | NDK | 3 | 3 | 0 | 6 |
5. | Lengyelország | 2 | 1 | 2 | 5 |
6. | Bulgária | 1 | 0 | 1 | 2 |
Olaszország | 1 | 0 | 1 | 3 | |
8. | Kanada | 0 | 1 | 0 | 1 |
NSZK | 0 | 1 | 0 | 1 | |
10. | Spanyolország | 0 | 0 | 2 | 2 |
Összesen | 18 | 19 | 17 | 54 |
Eredmények
Férfiak
Kenu
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C1 500 m | Lipat Variabev Románia | 1:57,70 | Ulrich Eicke NSZK | 1:58,13 | Zdiszlav Szoroka Szovjetunió | 1:58,28 |
C1 1000 m | Ivan Patzaichin Románia | 4:12,5 | Szergej Antyipov Szovjetunió | 4:14,0 | Buday Tamás Magyarország | 4:17,6 |
C1 10 000 m | Wichmann Tamás Magyarország | 46:32,88 | Vaszil Jurcsenko Szovjetunió | 46:35,81 | Ivan Patzaichin Románia | 47:25,94 |
C2 500 m | Foltán László Vaskuti István Magyarország | 1:45,16 | John Wood Gregory Smith Kanada | 1:45,56 | Vaszil Jurcsenko Jurij Lobanov Szovjetunió | 1:45,83 |
C2 1000 m | Vaszil Jurcsenko Jurij Lobanov Szovjetunió | 3:46,68 | Buday Tamás Frey Oszkár Magyarország | 3:49,98 | Jerzy Opara Andrzej Gronowicz Lengyelország | 3:51,19 |
C2 10 000 m | Szerhij Petrenko Jurij Lobanov Szovjetunió | 42:56,15 | Lipat Variabev Pavel Cozlov Románia | 42:59,11 | Parti Zoltán Hubik András Magyarország | 43:23,94 |
Kajak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 500 m | Vasile Dîba Románia | 1:46,62 | Grzegorz Śledziewski Lengyelország | 1:47,13 | Sztanity Zoltán Magyarország | 1:48,41 |
K1 1000 m | Vasile Dîba Románia | 3:53,9 | Rüdiger Helm NDK | 3:56,0 | Oreste Perri Olaszország | 3:56,5 |
K1 10 000 m | Oreste Perri Olaszország | 43:30,39 | Fábián István Magyarország Nyikolaj Sztepanenko Szovjetunió | 43:30,93 | ||
K2 500 m | Joachim Mattern Bernd Olbricht NDK | 1:37,58 | Viktor Vorobjov Nyikolaj Asztapkovics Szovjetunió | 1:37,72 | Csapó Géza Svidró József Magyarország | 1:38,25 |
K2 1000 m | Bakó Zoltán Szabó István Magyarország | 3:31,31 | Bernd Olbricht Joachim Mattern NDK | 3:32,81 | Vlagyimir Romanovszkij Szergej Nagornij Szovjetunió | 3:34,52 |
K2 10 000 m | Petras Šiurskas Anatolij Korolkov Szovjetunió | 39:20,70 | Bakó Zoltán Szabó István Magyarország | 39:27,24 | Nicolae Tico Cuprian Macareanu Románia | 29:28,98 |
K4 500 m | Ryszard Oborski Daniel Wełna Grzegorz Kołtan Henryk Budzicz Lengyelország | 1:26,68 | Ion Dragulschi Beniami Borbandi Policarp Malîhin Vasile Simiocenco Románia | 1:28,49 | Herminio Menéndez Martin Vásquez Jóse Ramón López Luis Gregario Ramos Spanyolország | 1:29,46 |
K4 1000 m | Ryszard Oborski Daniel Wełna Grzegorz Kołtan Henryk Budzicz Lengyelország | 3:07,32 | Alekszandr Saparenko Vlagyimir Morozov Szergej Nyikolszkij Alekszandr Avgyejev Szovjetunió | 3:08,94 | Herminio Rodriguez José María Esteban Jóse Ramón López Luis Gregario Ramos Spanyolország | 3:09.29 |
K4 10 000 m | Alekszandr Saparenko Vlagyimir Morozov Szergej Nyikolszkij Alekszandr Avgyejev Szovjetunió | 35:23,18 | Giczy Csaba Rátkai János Joós István Herczeg Iván Magyarország | 35:54,45 | Andrzej Klimaszewski Krzysztof Lepianka Zbigniew Torzecki Zdzisław Szubski Lengyelország | 36:07,60 |
Nők
Kajak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 500 m | Gudrun Klaus-Dittmar NDK | 2:04,12 | Maria Cosma Románia | 2:04,72 | Tatyjana Korsunova Szovjetunió | 2:06,30 |
K2 500 m | Marion Rösiger Martina Fischer NDK | 1:50,91 | Agafia Orlov Natasia Nichitov Románia | 1:52,63 | Vanya Geseva Diana Hrisztova Bulgária | 1:53,52 |
K4 500 m | Marija Mincseva Rosza Bohanova Velicska Mincseva Natasa Janakjeva Bulgária | 1:37,88 | Marion Rösiger Martina Fischer Sabine Pochert Gudrun Klaus-Dittmar NDK | 1:37,92 | Taiszija Laptyeva Galina Csikarjova Tatyjana Korsunova Nyina Doroh Szovjetunió | 1:38,09 |
A magyar csapat
Az 1977-es magyar vb keret tagjai:
|
|
|
Források
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.
- A magyar sport évkönyve 1977. Budapest: Sport. 1978. 88. o.