Film onenaren Oscar Saria | Zuzendari onenaren Oscar Saria |
- American Beauty – Bruce Cohen eta Dan Jinks
- The Cider House Rules – Richard N. Gladstein
- The Green Mile – Frank Darabont eta David Valdes
- The Insider – Pieter Jan Brugge eta Michael Mann
- The Sixth Sense – Frank Marshall, Kathleen Kennedy eta Barry Mendel
| |
Gizonezko aktore onenaren Oscar Saria | Emakumezko aktore onenaren Oscar Saria |
| |
Taldeko gizonezko aktore onenaren Oscar Saria | Taldeko emakumezko aktore onenaren Oscar Saria |
| |
Jatorrizko gidoi onenaren Oscar Saria | Egokitutako gidoi onenaren Oscar Saria |
| - The Cider House Rules – John Irving; bere izen bereko eleberrian oinarritua
|
Ingelesez besteko film onenaren Oscar Saria | Dokumental onenaren Oscar Saria |
| - One Day in September – Arthur Cohn eta Kevin Macdonald
- Buena Vista Social Club – Wim Wenders eta Ulrich Felsberg
- Genghis Blues – Roko Belic eta Adrian Belic
- On the Ropes – Nanette Burstein eta Brett Morgen
- Speaking in Strings – Paola di Florio eta Lilibet Foster
|
Dokumental labur onenaren Oscar Saria | Zuzeneko film labur onenaren Oscar Saria |
- King Gimp – Susan Hannah Hadary eta William A. Whiteford
- Eyewitness – Bert Van Bork
- The Wildest Show in the South: The Angola Prison Rodeo – Simeon Soffer eta Jonathan Stack
| - My Mother Dreams the Satan's Disciples in New York – Barbara Schock eta Tammy Tiehel
- Bror, Min Bror – Henrik Ruben Genz eta Michael W. Horsten
- Killing Joe – Mehdi Norowzian eta Steve Wax
- Kleingeld – Marc-Andreas Bochert eta Gabriele Lins
- Major and Minor Miracles – Marcus Olsson
|
Animaziozko film labur onenaren Oscar Saria | Jatorrizko soinu banda onenaren Oscar Saria |
- The Old Man and the Sea – Alexander Petrov
- 3 Misses – Paul Driessen
- Humdrum – Peter Peake
- My Grandmother Ironed the King's Shirts – Torill Kove
- When the Day Breaks – Wendy Tilby eta Amanda Forbis
| - Le Violon rouge – John Corigliano
|
Jatorrizko abesti onenaren Oscar Saria | Soinu edizio onenaren Oscar Saria |
- "You'll Be in My Heart", Tarzan – musika eta hitzak: Phil Collins
- "Blame Canada", South Park: Bigger, Longer & Uncut – musika eta hitzak: Trey Parker eta Marc Shaiman
- "Music of My Heart", Music of the Heart – musika eta hitzak: Diane Warren
- "Save Me", Magnolia – musika eta hitzak: Aimee Mann
- "When She Loved Me", Toy Story 2 – musika eta hitzak: Randy Newman
| - The Matrix – Dane Davis
- Fight Club – Ren Klyce eta Richard Hymns
- Star Wars: Episode I – The Phantom Menace – Ben Burtt eta Tom Bellfort
|
Soinu onenaren Oscar Saria | Zuzendaritza artistiko onenaren Oscar Saria |
- The Matrix – John T. Reitz, Gregg Rudloff, David E. Campbell eta David Lee
- The Green Mile – Robert J. Litt, Elliot Tyson, Michael Herbick eta Willie D. Burton
- The Insider – Andy Nelson, Doug Hemphill eta Lee Orloff
- The Mummy – Leslie Shatz, Chris Carpenter, Rick Kline eta Chris Munro
- Star Wars: Episode I – The Phantom Menace – Gary Rydstrom, Tom Johnson, Shawn Murphy eta John Midgley
| - Sleepy Hollow – zuzendaritza artistikoa: Rick Heinrichs; dekoratuak: Peter Young
- Anna and the King – zuzendaritza artistikoa: Luciana Arrighi; dekoratuak: Ian Whittaker
- The Cider House Rules – zuzendaritza artistikoa: David Gropman; dekoratuak: Beth Rubino
- The Talented Mr. Ripley – zuzendaritza artistikoa: Roy Walker; dekoratuak: Bruno Cesari
- Topsy-Turvy – zuzendaritza artistikoa: Eve Stewart; dekoratuak: Eve Stewart eta John Bush
|
Argazkigintza onenaren Oscar Saria | Makillaje onenaren Oscar Saria |
- American Beauty – Conrad Hall
- The End of the Affair – Roger Pratt
- The Insider – Dante Spinotti
- Sleepy Hollow – Emmanuel Lubezki
- Snow Falling on Cedars – Robert Richardson
| - Topsy-Turvy – Christine Blundell eta Trefor Proud
- Austin Powers: The Spy Who Shagged Me – Michèle Burke eta Mike Smithson
- Bicentennial Man – Greg Cannom
- Life – Rick Baker
|
Jantzi-diseinu onenaren Oscar Saria | Muntatze onenaren Oscar Saria |
- Topsy-Turvy – Lindy Hemming
- Anna and the King – Jenny Beavan
- Sleepy Hollow – Colleen Atwood
- The Talented Mr. Ripley – Ann Roth eta Gary Jones
- Titus – Milena Canonero
| |
Efektu berezi onenen Oscar Saria |
- The Matrix – John Gaeta, Janek Sirrs, Steve Courtley eta Jon Thum
- Star Wars: Episode I – The Phantom Menace – John Knoll, Dennis Muren, Scott Squires eta Rob Coleman
- Stuart Little – John Dykstra, Jerome Chen, Henry F. Anderson III eta Eric Allard
|