Mistrovství světa ve veslování 2006
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Mistrovství světa ve veslování 2006 | |
---|---|
Místo | Eton Lake |
Země | Spojené království |
Pořadatel | World Rowing |
Datum | 2006 |
Předchozí | Mistrovství světa ve veslování 2005 |
Následující | Mistrovství světa ve veslování 2007 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Mistrovství světa ve veslování 2006 byl v pořadí 35.šampionát konaný mezi 20. a 27. srpnem 2006 na umělém jezeře Eton Lake u anglického Etonu.
Každoroční veslařská regata trvající jeden týden je organizována Mezinárodní veslařskou federací (International Rowing Federation; FISA) obvykle na konci léta severní polokoule. V neolympijských letech představuje mistrovství světa vyvrcholení mezinárodního veslařského kalendáře a v roce, jenž předchází olympijským hrám, představuje jejich hlavní kvalifikační událost. V olympijských letech pak program mistrovství zahrnuje pouze neolympijské disciplíny.
Medailové pořadí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Německo Německo | 3 | 7 | 2 | 12 |
2 | Austrálie Austrálie | 3 | 2 | 1 | 6 |
3 | Čína Čína | 3 | 1 | 0 | 4 |
4 | Spojené království Spojené království | 3 | 0 | 2 | 5 |
5 | Itálie Itálie | 2 | 3 | 1 | 6 |
6 | Nový Zéland Nový Zéland | 1 | 2 | 3 | 6 |
7 | Francie Francie | 1 | 1 | 2 | 4 |
Kanada Kanada | 1 | 1 | 2 | 4 | |
9 | Dánsko Dánsko | 1 | 1 | 0 | 2 |
10 | USA USA | 1 | 0 | 2 | 3 |
11 | Nizozemsko Nizozemsko | 1 | 0 | 1 | 2 |
12 | Bělorusko Bělorusko | 1 | 0 | 0 | 1 |
Polsko Polsko | 1 | 0 | 1 | 2 | |
Srbsko a Černá Hora Srbsko a Černá Hora | 1 | 0 | 0 | 1 | |
15 | Španělsko Španělsko | 0 | 2 | 1 | 3 |
16 | Česko Česko | 0 | 1 | 1 | 2 |
17 | Ukrajina Ukrajina | 0 | 1 | 0 | 1 |
Slovinsko Slovinsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
19 | Estonsko Estonsko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Řecko Řecko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Irsko Irsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Švédsko Švédsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 23 | 23 | 23 | 69 |
Přehled medailí
Mužské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif M1x | Nový Zéland Nový Zéland Mahé Drysdale | 6:35,40 | Německo Německo Marcel Hacker | 6:35,49 | Česko Česko Ondřej Synek | 6:37,51 |
Dvojskif M2x | Francie Francie Jean-Baptiste Macquet Adrien Hardy | 6:07,60 | Slovinsko Slovinsko Luka Špik Iztok Čop | 6:09,79 | Spojené království Spojené království Matthew Wells Stephen Rowbotham | 6:10,95 |
Párová čtyřka M4x | Polsko Polsko Konrad Wasielewski Marek Kolbowicz Michał Jeliński Adam Korol | 5:38,99 | Ukrajina Ukrajina Volodymyr Pavlovskyi Dmytro Prokopenko Sergiy Biloushchenko Sergiy Gryn | 5:40,47 | Estonsko Estonsko Allar Raja Igor Kuzmin Tõnu Endrekson Andrei Jämsä | 5:41,23 |
Dvojka bez kormidelníka M2- | Austrálie Austrálie Drew Ginn Duncan Free | 6:18,00 | Nový Zéland Nový Zéland Nathan Twaddle George Bridgewater | 6:19,13 | Kanada Kanada Kevin Light Malcolm Howard | 6:21,83 |
Dvojka s kormidelníkem M2+ | Srbsko a Černá Hora Srbsko a Černá Hora Nikola Stojić Jovan Popović Ivan Ninković (k) | 6:51,27 | Itálie Itálie Francesco Gabriele Dario Cerasola Andrea Riva (k) | 6:54,39 | Kanada Kanada James Byrnes Derek O'Farrell Brian Price (k) | 6:55,41 |
Čtyřka bez kormidelníka M4- | Spojené království Spojené království Steve Williams Pete Reed Alex Partridge Andrew Triggs Hodge | 5:43,75 | Německo Německo Gregor Hauffe Toni Seifert Urs Käufer Philip Adamski | 5:44,64 | Nizozemsko Nizozemsko Geert Cirkel Jan-Willem Gabriëls Matthijs Vellenga Gijs Vermeulen | 5:45,54 |
Čtyřka s kormidelníkem M4+ | Německo Německo Jan-Martin Bröer Matthias Flach Philipp Naruhn Florian Eichner Martin Sauer (k) | 6:05,77 | Kanada Kanada Max Lang Chris Aylard Robert Gibson Will Crothers Stephen Cheng (k) | 6:06,47 | Nový Zéland Nový Zéland James Dallinger Steven Cottle Paul Gerritsen Dane Boswell Daniel Quigley (k) | 6:07,37 |
Osma M8+ | Německo Německo Jörg Dießner Stephan Koltzk Ulf Siemes Jan Tebrügge Sebastian Schulte Thorsten Engelmann Philipp Stüer Bernd Heidicker Peter Thiede (k) | 5:21,85 | Itálie Itálie Carlo Mornati Pierpaolo Frattini Luca Agamennoni Mario Palmisano Dario Dentale Alessio Sartori Niccolo Mornati Lorenzo Carboncini Gaetano Iannuzzi (k) | 5:23,29 | Spojené státy americké Spojené státy americké Paul Daniels Matt Deakin Steve Coppola Jr. Kenneth Jurkowski Giuseppe Lanzone Daniel Walsh Christopher Liwski Beau Hoopman Marcus McElhenney (k) | 5:24,14 |
Skif LV LM1x | Spojené království Spojené království Zac Purchase | 6:47,82 | Španělsko Španělsko Juan Zunzunegui Guimerans | 6:50,14 | Nový Zéland Nový Zéland Duncan Grant | 6:52,73 |
Dvojskif LV LM2x | Dánsko Dánsko Mads Rasmussen Rasmus Quist | 6:11,42 | Itálie Itálie Marcello Miani Elia Luini | 6:14,90 | Francie Francie Fabrice Moreau Frederic Dufour | 6:15,94 |
Párová čtyřka LV LM4x | Itálie Itálie Gardino Pellolio Daniele Gilardoni Luca Moncada Daniele Danesin | 5:53,83 | Německo Německo Kai Anspach Martin Rückbrodt Knud Lange Christoph Schregel | 5:55,87 | Francie Francie Bastien Tabourier Quentin Colard Maxime Goisset Remi Di Girolamo | 5:57,42 |
Dvojka bez kormidelníka LV LM2- | Německo Německo Ole Rückbrodt Felix Otto | 6:28,41 | Španělsko Španělsko Juan Manuel Florido Pellon Jesus Gonzales Alvarez | 6:30,17 | Itálie Itálie Andrea Caianiello Salvatore Di Somma | 6:30,64 |
Čtyřka bez kormidelníka LV LM4- | Čína Čína Huang Zhongming Wu Chongkui Lin Zhang Tian Jun | 5:49,43 | Francie Francie Franck Solforosi Jeremy Pouge Jean-Christophe Bette Fabien Tilliet | 5:51,26 | Irsko Irsko Gearoid Towey Eugene Coakley Richard Archibald Paul Griffin | 5:51,35 |
Osma LV LM8+ | Itálie Itálie Luigi Scala Giorgio Tuccinardi Livio La Padula Franco Sancassani Martino Goretti Michele Savrie Jiri Vlcek Fabrizio Gabriele Andrea Lenzi (k) | 5:36,35 | Německo Německo Marc Rippel Christian Scherhag Björn Steinfurth Alexander Bernhardt Jost Schömann-Finck Matthias Schömann-Finck Lutz Ackermann Matthias Veit Felix Erdmann (k) | 5:38,48 | Polsko Polsko Tomasz Kowalik Lukasz Siemion Mariusz Stanczuk Jaroslaw Bielaszewski Szymon Wisniewski Maciej Madej Lukasz Pawlowski Cezary Mrozowicz Rafał Wozniak (k) | 5:38,71 |
Ženské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif W1x | Bělorusko Bělorusko Jekatěrina Karstenová | 7:11,02 | Česko Česko Miroslava Knapková | 7:15,02 | Švédsko Švédsko Frida Svenssonová | 7:18,35 |
Dvojskif W2x | Austrálie Austrálie Liz Kellová Brooke Pratley | 6:47,67 | Německo Německo Britta Oppeltová Susanne Schmidtová | 6:47,95 | Nový Zéland Nový Zéland Georgina Eversová-Swindellová Caroline Eversová-Swindellová | 6:48,82 |
Párová čtyřka W4x | Spojené království Spojené království Debbie Floodová Sarah Winckless Frances Houghton Katherine Grainger | 6:12,50 | Austrálie Austrálie Catriona Sensová Sonia Millsová Dana Faleticová Sally Kehoe | 6:13,99 | Německo Německo Christiane Huthová Magdalena Schmudeová Jeannine Hennickeová Stephanie Schillerová | 6:14,67 |
Dvojka bez kormidelnice W2- | Kanada Kanada Darcy Marquardtová Jane Rumballová | 6:54,68 | Nový Zéland Nový Zéland Juliette Haighová Nicky Colesová | 6:56,72 | Německo Německo Nicole Zimmermanová Elke Hiplerová | 6:57,11 |
Čtyřka bez kormidelnice W4- | Austrálie Austrálie Robyn Selby Smithová Jo Lutzová Amber Bradley Kate Hornsey | 6:25,35 | Čína Čína Fei Yu Meng Li Tong Li Xiuhua Luo | 6:26,75 | Spojené státy americké Spojené státy americké Portia Johnsonová Erin Cafarová Esther Lofgrenová Rachel Jeffersová | 6:28,66 |
Osma W8+ | Spojené státy americké Spojené státy americké Brett Sicklerová Megan Cooke Anna Goodale Lindsay Shoopová Anna Mickelsonová Susan Francia Caroline Lindová Caryn Daviesová Mary Whippleová (k) | 5:55,50 | Německo Německo Nina Wengertová Johanna Rönfeldtová Christina Gerkingová Nadine Schmultzerová Lenka Wechová Maren Derlienová Nicole Zimmermanová Elke Hiplerová Annina Ruppelová (k) | 5:57,29 | Austrálie Austrálie Jo Lutzová Robyn Selby Smithová Amber Bradley Kate Hornsey Emily Martinová Sarah Cooková Kim Crowová Sarah Heardová Elizabeth Patricková (k) | 6:00,29 |
Skif LV LW1x | Nizozemsko Nizozemsko Marit van Eupenová | 7:32,26 | Německo Německo Berit Carowová | 7:33,61 | Španělsko Španělsko Teresa Mas De Xaxars | 7:34,98 |
Dvojskif LV LW2x | Čína Čína Dongxiang Xu Shimin Yan | 6:55,12 | Austrálie Austrálie Marguerite Houstonová Amber Halliday | 6:56,57 | Řecko Řecko Chrysi Biskitziová Alexandra Tsiavouová | 6:57,14 |
Párová čtyřka LV LW4x | Čína Čína Yu Hua Chen Haixia Fan Xuefei Liu Jing | 6:23,96 | Dánsko Dánsko Kirsten Jepsenová Sine Christiansenová Katrin Olsenová Juliane Rasmussenová | 6:28,16 | Spojené království Spojené království Laura Ralstonová Lindsay Dicková Hester Goodsellová Sophie Hoskingová | 6:30,02 |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství světa ve veslování 2006 na Wikimedia Commons
- Oficiální výsledky